| anais13 a întrebat:

Daca prezervativul s-a rupt, dar prietenul meu nu își dăduse drumul in el și l-am schimbat la puțin timp după, exista vreo șansa sa rămân gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca inainte de sex cu minim 4-5 ore NU a existat o ejaculare incat sa ramana sperma in uretra, in acel caz este cu totul imposibil ca in lichidul preejaculator sa existe spermatozoizi. Este foarte sigur si precis cunoscut faptul ca in momentul in care lichidul este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale si pe urma deversat in uretra, acesta NU are in continutul sau nici macar 1 singur spermatozoid viabil. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Niciuna!

| anais13 explică (pentru mihai69):

Sigur sigur?
Fiindcă mai e și lichidul ala preseminal din câte stiu, de la care poți rămâne gravida.

| AlexandraaaM a răspuns (pentru anais13):

Absolut niciuna.

| mihai69 a răspuns (pentru anais13):

Sigur.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anais13):

Daca inainte de sex cu minim 4-5 ore NU a existat o ejaculare incat sa ramana sperma in uretra, in acel caz este cu totul imposibil ca in lichidul preejaculator sa existe spermatozoizi. Este foarte sigur si precis cunoscut faptul ca in momentul in care lichidul este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale si pe urma deversat in uretra, acesta NU are in continutul sau nici macar 1 singur spermatozoid viabil. Multa sanatate!

| badboiiii a răspuns:

100 % sanse