| Viațafărăsens a întrebat:

Dacă sunt frumos,de ce nu mă vrea nici o fată și nu mă caută niciuna?
Poate sunt antisocial,evit grupurile,stau singurel, dar nu aspectul fizic conta?

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu ai bani?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu stii sa deschizi gura, sa fii respectuos, sa vorbesti frumos, sa faci complimente si sa te comporti ca un gentlemen, degeaba esti frumos, ca nu interesezi sau atragi nici o fata!

Nu te ia nimeni sa te puna in glastra!
Aspectul fizic conteaza 10% din totalul prezentat, restul sunt: inteligenta, vocabular, comportament, loialitate, personalitate, samd.

| Mayhem666 a răspuns:

Aspectul fizic nu e totul, fetele se mai uita si la mentalitate, si alte aspecte care nu sunt fizice, ci legate de personalitate.

P.S. Daca iti spui singur ca esti frumos, nu inseamna ca e si adevarat, ci inseamna ca esti doar narcisist.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cine a zis ca arati bine? Tu sau ele? Nu tu decizi daca arati bine, ci ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te vor căuta și fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăștia mai frumoși sunt și feminini, nu emani masculinitate,atitudine, tu e posibil sa fi mai retras,mai umil nu impunător și masculin. Da,dacă ești mai răzleț nu atragi pe nimeni,nu reprezinti interes public pentru nimeni,te catalogheaza ca fiind prost,nebun sau plictisitor nu doar fetele lumea în general,fiindcă asta e nivelul de inteligenta a romanului,dar sa ști că persoanele singuratice duc cele mai grele lupte cu viața. Acționează,baga-te in seamă cu ele,fi cat mai natural,fi tu însuți.
Daca te-ar vedea umblând cu o fată drăguță sa vezi ce interes ai atrage,dar așa nu atragi nici un interes deosebit,mai ales dacă nu ai nici bani și ești și timid,mai asocial ( tăcut nu antisocial a nu se confunda) atunci nu te baga nimeni in seama, nici neamurile,așa funcționează lumea în ziua de azi,doar cei sociabili,extravertiți și puternici rezista și sunt ok,restul sunt marginalizați.
Fetele sunt atrase de băieții răi,masculini,cocalari nu de băieți foarte frumoși și plictisitori fara viața socială. Date la cat mai multe fete cu tupeu și apoi poți să îți pui întrebarea asta,dar dacă nu ști să le cucerești degeaba ești cum zici tu frumos că o să te evite, băieții cuminți nu prea fac valuri la fete,așa e ADN-UL tau,nu ești un vanator de gazele ești mai retras. Acum și frumos daca ești daca nu ai bani e in zadar,banii din păcate primează.
Oamenii săraci sunt văzuți ca un căcatel in societate,nu reprezintă nici un interes,și dacă nu reprezinti nici un interes nu te caută nimeni nu doar fetele,nici prieteni nu îți poți face.
După o vârstă e mai greu să îți găsești daca nu ai vrăjeală puternica și bani,in cel mai bun caz la job poți găsi una care sa se asemene cu tine,dar nu prea mai exista fete cuminți și singure,alea ori sunt proaste bata ori au probleme psihice de nu le vor nimeni.
Daca nu ai personalitate in unele cazuri nici măcar banii nu mai contează,fiindcă nu are ce discuta cu tine,nu ai abilități sociale,de comunicare iar asta după o vârstă e un handicap nu mai e vorba de timiditate,e cel mai grav lucru pe lumea asta sa nu ai personalitate,sa fi un om anost,plictisitor,tăcut, asta și la psiholog foarte greu o scoți la capăt cu așa ceva fiindcă face parte din ceea ce ești tu, din comportamentul tau.
Oamenii singuratici nu atrag asta e chestia, oameni care au prieteni care sunt respectați care au caracter, bani atrag și urâți daca sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești mizantrop nu antisocial că nu furi și dai in cap și te bati cu lumea.

| Jany123Jane a răspuns:

Hai sa ne vedem

| EzSimple a răspuns:

Pai poti sa fi frumos daca esti criminal in serie ca tot nu o sa te vreie

| vidia a răspuns:

Aspectul fizic nu este totul.

| BlueeRoss3 a răspuns:

Tu ca băiat esti vanatorul si trebuie să cucerești. Acum nu trebuie să alergi in disperare dupa fete ca asa spune societatea, hai sa normalizam si treaba asta de a nu avea o iubita.
Dacă te consideri frumos e foarte bine, inseamna ca totusi ai incredere in tine. Fetele sunt atrase de aspectul fizic însă gusturile diferă. Ca băiat trebuie să compensezi foarte mult si cu caracterul, vorbește frumos, fa invitatii, îmbrăcate bine, fa mici gesturi, pe fete le da gata chestiile astea. Nu e necesar sa ai bani cu carul să cucerești o fata..am iesit cu tipi care aveau bani dar nici o ciocolată nu mi luau..deci banii nu conteaza atat de mult, nu banii tin o fata lângă tine. Si nu fetele trebuie să te caute pe tine ci tu pe ele, daca te aștepți să primești din senin o invitație la o cafea de la o tipa e grava treaba. Du te la fata de care iti place daca ai una si fa o propunere serioasă, daca esti refuzat nu e tragedie, vine următoarea. Vorba aia. Esti cu o inimă frântă mai aproape de iubirea adevărată.