| Sinceritate a întrebat:

Daca sunt la a doua cutie de anticonceptionale, trebuie sa ma mai protejez suplimentar primele 7 zile, ca in prima luna?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Începând cu luna a 2-a NU mai este necesară o protecţie suplimentară!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Citeste prospectul ce insoteste anticonceptionalele si daca nu te lamureste acesta, intreaba medicul ce ti le-a prescris.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, numai prima data trebuie sa ai mai multa grija, pana cand organismul tau intra in noua rutina.