| PeaceLoveMusic a întrebat:

Daca tatal meu vitreg ma violeaza...ce ar trebui sa fac? mie nu mai imi vine cilclul lunar, ce pot sa fac?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
POFTIM?
Ce îți face?
Mergi imediat la poliție și tot acolo cere să dea declarație și mama ta, ea nu știe ce bărbat are lângă ea?
Ai nevoie și de un consult ginecologic cât mai repede.
Ai grijă de tine, riposteză, nu trebuie să fii victima lui și la nimeni.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Eşti întreagă la cap sau doar faci mişto de noi? Anunţă poliţia. Probabil ai rămas însărcinată, sau e vorba doar de dereglare a ciclului lunar.

| cypryan11 a răspuns:

LOL Du-te imediat la politie straight face Doamne fereste ce om crying(

| Shimax a răspuns:

Tu vorbesti serios? Mai intai vorbeste cu mama ta, iar apoi suna neaparat la politie este ceva foarte grav.

Răspuns utilizator avertizat
| bObby123 a răspuns:

Doamne e incredibil!
Fatooo du-te la politie nu mai sta si infunda puscaria cu cretinu ala jegos!

| KristalPop a răspuns:

Aşteaptă să te mai violeze de câteva ori, poate rămâi şi burţoasă, faci şi vreo 2-3 copii. laughing

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Situatia in care te afli este extrem de grava si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te duci la poliţie normal, te mai gandesti ce sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba sa intrebi asa ceva? Tu nu stii ce sa faci intr-o asemenea situatie? Suni la politie, sau anunti pe cineva, de exemplu pe mama ta.

Răspuns utilizator avertizat
| IncorrectUsername a răspuns:

Spune-i mamei tale,imediat il rezolva cu o partida de amor, iti garantez, ca de atunci, te va lasa in pace si o sa poti si sa te duci unde vrei tu de ex:club, sa te mariti etclaughing

| Mlov3u4ever a răspuns:

Spune-i mamei tale..rezolva problema asta-e f gravstraight face

| dididedediu a răspuns:

Sa suni la telefonul copiilor

Răspuns utilizator avertizat
| Quasimodo a răspuns:

Daca este adevarat ce spui e extrem de grav... In primul rand nu trebuie sa te temi de eventualele amenintari de genul ca daca spui cuiva te omoara! E greu, dar trebuie sa lasi rusinea la o parte. Vorbeste cu cineva in care ai mare incredere, fie ruda, fie prieten/prietena. Si foarte important, fa asta cat mai urgent!
Telefonul Copilului ( 0800 8 200 200 ) e gratuit!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns (pentru Quasimodo):

Buna Quasimodo,

Din anul 2008, 0800 8 200 200 a fost inlocuit cu 116 111, care este acelasi serviciu, Telefonul Copilului.

116 111 este un numar scurt, gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, se formeaza fara prefix si este apelabil de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 - 24.00.

Asteptam sa ne contactezi si tu daca ai o problema sau poti recomanda oricarui copil / adolescent sa apeleze la serviciile oferite de Telefonul Copilului 116 111.

Cu prietenie!
Asociatia Telefonul Copilului
116 111
telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro
www.telefonulcopilului.ro

| Quasimodo a răspuns (pentru 116111 TelefonulCopilului):

Multumesc pentru informatii!
Va doresc mult succes!

| Bebbe133 a răspuns:

Doamne,de la primul viol i-as fi spus mamei si ma duceam cu ea la politie,sau si singura m-as duce! Cum sa stai fetito,asa?! Doar daca iti place,stai si nu zici nimic. Mai zici si ca nu iti vine cicluc,spune-i cat mai repede mamei tale,pentru ca daca ai ramas insarcinata, o sa ai mult de suferit. Mama ta, trebuie sa te creada pe tine, doar esti copilul ei, si nu ai de ce sa minti cu asa ceva. Si nu te va certa pe tine. Nu sta degeaba!

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Nu mai lasa asa ceva du-te la mama ta sau la politie.

| bogdandinro a răspuns:

Fugi de acasa si apoi mergi la politie? Ce mai astepti

| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

Ba, fato, nu ne intrebi pe noi, ci anunti politia, ce altceva ai putea face?

| PrintesikRouz a răspuns:

Sigur intrebarea e la caterinca, iar daca nu ...esti prea proasta pentru secolul asta daca nu sti ce sa faci in cazul asta.straight face Vai de curu' tau...