| XoOxXo a întrebat:

Daca te protejezi in timp ce faci... vei putea avea probleme buna?(adica sa ramai insarcinata, sau sa primesti ceva boala)

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca folositi corect prezervative de buna calitate, riscul de sarcina este foarte mic, cam de 0, 02%. Singura boala despre care s-a dovedit ca se transmite si la sexul cu prezervativ este infectia HPV, fiindca sunt infectate si celule din zona perineului atat la fata cat si la baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ramai insarcinata nu ai cum, dar ai putea lua vreo boala daca cel cu care te culci are asa ceva. Crede-ma, stiu din propia experienta!
Odata m-am culcat cu un baiat si am luat boala lui.

| Danutzu333 a răspuns:

Daca va protejati cu prezervativ nu veti avea niciunul probleme cu nimic dar sa luati prezervative mai scumpe sa nu se rupa.