| Elena1234456 a întrebat:

Daca un baiat nu te place, exista o sansa sa il faci sa te placa? Sau conteaza atat de mult o prima impresie?

7 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Ei. ce sansa pai asta depinde de tine. Daca tu poti sa l faci sa te placa. Daca ai incercat pana acum si nu ai obtinut nimic inseamna ca nu te place. Sti cum e" nu-i poti obligape toti sa te placa, la fel cum nici tu nu-i placi pe toti" Deci trebuie sa fi Tu, atunci cand esti/vb cu el sa fi cat mai naturala. Cam asta, nu prea stiu ce sa zic.

| dragos9234 a răspuns:

Prima impresie este importanta dar ca sa te placa cu adevarat iti trebuie mai mult decat atat.

| Cosmin1I a răspuns:

Tin sa cred ca nu prea mai conteaza prima impresie din pacate.

Răspuns utilizator avertizat
| CupY a răspuns:

Statistica spune că prima impresie e crucială şi că va trebui să munceşti mult să schimbi acea primă impresie.

Privitor la: "dacă un băiat nu te place?". Trebuie să-ţi pui întrebarea cui ar trebui să-i placi? Băiatului? părinţilor tăi? prietenei tale cea mai bune?
De obicei prietena ta cea mai bună rezonează cu tine, aveţi aceleaşi gânduri şi vă armonizaţi cu ce gândeşte fiecare.

Dacă te vei chinui să-i placi băiatului, mai devreme sau mai târziu vei obosi şi atunci când te va vedea cum eşti tu de fapt în elementul tău ve-ţi ajunge la despărţire.

Fiecare om este unic şi ar trebui să aibă modul său de a fi cu valorile sale morale (de obicei inspirate din biblie) precum integritate, onestitate, dreptate, iubitor, iertător etc.

Părerea mea personală este că ar trebui să-i placi doar lui Dumnezeu iar toţi oamenii care te vor accepta aşa cum eşti vor fi în preajma ta.

Îţi recomand un articol frumos cum poţi să-ţi dai seama dacă eşti iubită:
http://www.forum4you.ro/......-adevarat/

Fie ca forţa iubirii adevărate să te ghideze Alina!

| ZexMcBogdan a răspuns:

Nu prea conteaza prima impresie, :p
Fa impresie buna pe parcurs, fi dragastoasa, asta le place baietilorbatting eyelashes

| annaDde22 a răspuns:

Prima impresie nu prea conteaza.O sa-si dea seama cine esti pe parcurs.