| luce20022 a întrebat:

Daca un baiat spune ca-i plac fetele cu personalitate ce inseamna asta? ce fel de fete mai exact ii plac? si ce ar trebui sa fac ca sa am asa zisa personalitate? va rooog ajutati-ma... dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| LauraHM a răspuns:

Eu zic ca toti vrem pe cineva cu personalitate, asta inseamna in mare ca vrea pe cineva care are caracteru ei, mentalitatea ei, gandurile ei...nu genul de fata care vorbeste din statusuri de pe facebook sau care sa ii aprobe orice porcarie doar ca sa para ca gandeste ca el. Vrea o fata care sa aiba opinile ei si sa si le exprime. Nu vrea o fata care sa fie ca "fetele cool" doar pentru a fi si ea "cool". Trebuie sa fi tu asa cum esti tu si cum simti tu...nu sa fi cum sunt celelate fete. Asta inseamna in mare sa ai o personalitate, sa fi ceea ce esti tu.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate te va ajuta sa intelegi cum trebuie sa se comporte o fata. Orice femeie dispune de un intreg arsenal de "arme" care daca sunt folosit adecvat pot deveni mortale pentru majoritatea barbatilor. Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un baiat/barbat sunt : farmecul, personalitatea, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii sa le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general barbatilor nu le place vulgaritatea, le place ca femeile sa fie cu adevarat... femei. Este simplu sa fii asa: poarta fusta in loc de jeansi; in plus daca ii vei intreba daca prefera ca o femeie sa fie prea machiata, raspunsul de cele mai multe ori va fi negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii.
Asa ca idee ai putea sa apelezi la un truc si anume: Intotdeauna incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa priveste un barbat in ochi, dar sa nu-l fixezi mai mult de cateva secunde. Daca vei fi mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina.Succes

| NH4OH a răspuns:

Toată lumea are o personalitate, asta e evident.
Probabil s-a referit că ar vrea ca fata să aibă o personalitate mai deosebită, care să-l atragă pe el.
Trebuie să fii tu însăți ÎNTOTDEAUNA, naturală, nu există reguli pentru a atrage un băiat ( ex: mult machiaj, fund bombat, râzi mereu la glume și alte tâmpenii).
Baftă.

| R0R0 a răspuns:

Inseamna ca fata aceea trebuie sa fie unica, originala.
Sa nu faca ceea ce fac altele, sa fie diferita de ele.
Sa il surprinda cu ideile ei geniale si sa il uimeasca in mod placut.
Nu trebuie sa faci nimic ca sa o ai.
Trebuie doar sa fii tu!