| alexaalexandra a întrebat:

Daca un baiat te place(chiar daca este timid) iti arata anumite semne? care sunt acestea? eu cred ca unui baiat ii place de mine si mie de el dar el este timid si cand vb cu el se inroseste tot. el o baga mai mult in seama pe colega de banca decat pe mine. ce credeti/

8 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Hmm, indicat ar fi sa vorbiti mai mult, ca sa-l descoperi, sa vezi cum se comporta, si mai apoi vei putea avea un verdict. Poate ca respectiva colega de banca il cunoaste mai bine, poate ca-l face sa se simta mai in largul lui cand vorbeste cu el si tocmai de-asta ii ofera mai multa atentie. Chiar daca te place, daca nu gaseste un subiect de conversatie si-si da seama ca pare penibil stand si uitandu-se la tine ca la poarta noua, nu-ti va acorda prea multa atentie. Vremurile s-au schimbat, ce-ar fi sa faci tu primul pas si sa-l abordezi? Nu-ti recomand sa fii tupeista, dar fii mai draguta cu el, baga-l mai mult in seama, fa-l sa rada si poate cine stie? Semnele nu stiu care ar putea fi, dar probabil ca se comporta mai frumos cu tine, se rusineaza cand ii vorbesti, evita sa te priveasca in ochi, se fastaceste doar in preajma ta...ramane sa descoperi tu.
Succes!
Pa-pa!

| Te besk a răspuns:

Daaaaaaaaaa iti aratawinking. Poi iti zambeste, sta in apropierea ta, iti face cu ochiul, ii stralucesc ochisorii cand se uita la tine, se intimideaza, se roseste total, tremura cand trece pe langa tine, te priveste din plin, iti priveste in ochi si zambeste deodata, incearca sa te atinga. Te iubste, doar ca este timid si nu stie ce sa faca sa nu observe cei din jursmug. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa al antrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca el o baga pe ia mai mult in seama te place. Vrea sa iti atraga atentia inseamna ca te place. Incearca si tu sai atragi atentia si zi-mi daca merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti face cu ochiul, iti zambeste cu o privire afectuasa, te intreaba anumite cesti, te respecta sau alti se comporta de genul te loveste ca si din greseala vorbeste cu alta fata doar ca sal bagi in seama. SUCCES.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca el vrea sa te faca atenta la el si este rusinos cad sta pe langa tine uite semnele.CAND STA PE LANGA TINE, TE PRIVESTE IN OCHI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma fata asa imi face si mie ma ign total dar stai linistita ca daca te iub se va intoarce la tine

| mayapop a răspuns:

Daca un baiat este timid si te place, in general te evita... sau te cicaleste, depinde si de varsta; daca inca este "copil" atunci va reactiona intocmai, daca are o varsta la care este destul de matur te va lua la o discutie. Poate o baga in seama pe colega ta de banca pentru a incerca sa fie mai aproape de tine.tongue nu ai de unde stii. incearca sa il iei la o discutie. succesbig grin