| Crynutza a întrebat:

Daca v-ar insela parteneri / partenerele ati fi dispusi sa ii iertati?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Categoric NU. Asta e singurul lucru care nu i l-as ierta, mi se pare injositor, jalnic. Pai eu ma ofer cu totul, trup si suflet, si el sa ma insele? Cum sa pot trece peste acest lucru? Inainte sa faca acest lucru sa se gandeasca de 10 ori inainte, pentru ca desi l-as iubi cu toata fiinta mea si chit ca as suferi enorm de mult, nu l-as mai primi inapoi. Mai bine sufar o data, decat sa sufar si a doua oara, pentru ca daca a facut-o o singura data este de ajuns sa o faca din nou, si nu mi-as permite sa mi se rupa sufletul in zeci de bucati de mai multe ori.
Numai bine!

27 răspunsuri:
| !LuV! a răspuns:

Sigur nu.
Pentru ca daca s-a intamplat o data se poate repeta.
Iar eu sunt o fire orgolioasa si daca o data mi-ar face asta as face si eu la fel, daca el e dispus sa ierte si eu.
Daca nu... "la reverede"...

| elamit a răspuns:

Nu as ierta, daca a facut-o odata cu siguranta va fi si a doua.

| monyk a răspuns:

Buna, pai m-a inselat si l-am iertat...asta a fost mai demult cand totusi relatia noastra nu era asa serioasa, dar totusi l-am iubit mult si am suferit.Chiar el mi-a recunoscut ca a zis ca i-a parut rau si mi-a spus adevarul; atunci l-am iertat pentru.ca mi-a recunoscut dar totusi am iertat dar nu am uitat si acum dupa un an de la intamplare ii mai reprosez uneorihee hee. Eu ma gandesc ca oricine merita o sansa dar daca se intampla de mai multe ori, asta e deja bataie de joc.
Da, am puterea sa uit din iubire, dar asta nu inseamna ca il iert la nesfarsit, o data si daca ma mai insala, atunci nu cred ca as mai continua relatie, fiindca odata ce imi pun increderea in el si el sa ma insele...nu e corect, mai ales ca eu niciodata nu l-am inselat.

| bonhiboana a răspuns:

Depinde cat de grav si in ce imprejurimi. Pe mine m-a inselat iubitu in primele luni de relatie o saptamana cu o fata. Am aflat dupa mult timp si l-am irertat. De ce? Pentru ca se intamplase cu app un an in urma si pentru cain perioada in care m-a inselat eu eram indiferenta cu el si nu imi pasa de el.

| bonibon a răspuns:

Nu cu siguranta ca nu l-as ierta pentru ca se poate repeta incontinu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu.

Daca s-a intamplat o data se va mai intampla si a doua oara.

| Ana a răspuns:

Nu, pentru ca odata ce m-a inselat eu numai insemn nimic pentru el.

identitate
| identitate a răspuns:

Daca ma inseala (adica face sex cu altii, in sensul acesta), inseamna ca nu mi-am dat silinta prea mult.Asa ca "iert", mai degraba consider ca nu a gresit.Partea cea mai proasta (daca pot sa zic asa) e ca depun si eu cateva eforturi abia dupa ce se intampla, sau are intentia(ii suna telefonul des, primeste msg multe si la ore tarzii...deci e dispusahappy ). Daca se multumeste cu oricat ar primi, nu ma motiveaza.

| gaby_8539 a răspuns:

Niciodata...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Normal ca nu
Insa nu o sa ajung la problema asta.

| lostcontrol12 a răspuns:

Nu.atunci s-ar termina totul intre noi 2. e singurul lucru pe care nu il pot accepta sau ierta.

| marymaryanne a răspuns:

Mias iesi din minti si nu stiu ce as face cu el.la cate am suferit pentru el... nici sa nu ma gandesc.numai citind intrebarea m-a luat nervii.nuuuuu nu las ierta niciodata.cred ca i-as da cu ceva in cap

| NDY a răspuns:

No, niciodata...

| Just a kid a răspuns:

Pe langa agresivitate asta e singurul lucru peste care nu as trece:-o nu! niciodata! ma rog teoreticthinking inca n-am fost pusa in situatie dar totusi nu cred ca as ierta asa ceva. daca ma inseala inseamna clar ca nu ma iubeste. logic nu?thinking

| alinusha86 a răspuns:

Eu am iertat, nu de mult timp mi s-a intamplatsaddesi nu cred ca o sa pot vreodata sa uit dar am zis sa incerc, lui ii pare rau si vrea sa o luam de la capat dar cateodata regret ca am trecut peste, inainte sa mi se intample am zis ca niciodata nu am sa iert asa ceva dar uite ca am iertat...si sincer as sfatui toate fetele sa nu ierte niciodata daca cred ca nu o sa uite vreodata kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se culca o data cu gainile... se culca si a doua oara;
deci nu

| fabiola a răspuns:

Nu am orgolii in dragoste, dar devin orgolioasa in fata tradarii!

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Nu l-as ierta nici daca si-ar cere scuze in genunchi. Daca s-a intamplat o data se va repeta si a II-a oara si a III-a si tot asa si eu o sa sufar din ce in ce mai mult pentru. ca il iubesc; asa daca ma inseala si nu ma impac cu el cu timpul o sa ''uit'', poate nu o sa-l mai iubesc, stii cum se spune, timpul le(vindeca)rezolva pe toatewinking

| mosu_9772 a răspuns:

Da as acorda inca o sansa orcine merita asta

| wanda a răspuns:

Never!

| Mina a răspuns:

Nu, nu l-as ierta! Nu l-as insela, consider ca nimeni nu merita asta si daca as simti ca vreau sa il insel, e clar ca ceva nu merge cum trebuie, asa ca mai bine am continua pe drumuri separate.

| danutsik a răspuns:

Da bineinteles toti spun ca nu, asa spuneam si eu de ce sa mint
dar cand am fost pusa in fata faptului implinit nu a fost asa:-

| Bacemi a răspuns:

As ierta numai in urma unei relatii de lunga durata. Si doar daca partenera ar fi sincera in privinta asta. Dar bineinteles ca relatia ar avea de suferit. Mi-e greu sa cred ca pot pune un petic. Nu sunt genul. Niciodata nu mi-au placut lucrurile superficiale. Eu vreau sa am incredere in iubita mea ori in astfel de situatii pur si simplu nu poti. Depinde mult si de atitudinea partenerului. Nu as ierta orice fata. Uneori ierti pentru ca nu iti pasa si vezi relatia ca pe ceva trecator, o relatie pasagera.

| divinuu a răspuns:

Nu. E plina tara de baieti. Daia nici nu prea pun suflet intr-o relatie:p

| cornel a răspuns:

Nu nu si nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se iarta asa ceva. am avut o relatie cu un baiat 4 ani si s-a gandit el dupa 4 ani sa ma insele credeti ma ca nu am stat mult sa ma gandesc am simtit ca mi se rupe inima ma gandeam numai la ei doi cum faceau dragoste ca iubitul meu o atinge pe alta. si am pus punct punct asa ceva nu se iarta. oricat ai iubii si noi mai locuiam si impreuna. aveam planuri etc sincer nu are rost sa ieri mereu gasesti unul mai bun decat 1 mereu va pup