| r0x1 a întrebat:

Daca vreau sa fac dragoste cu prietenul pentru prima oara imi vine ciclu chiar daca am mai avut in acea luna ciclu?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu iti vine ciclul. Poti avea o sangerare produsa de ruperea himenului, sangerare care nu provine din uter, ci de la poarta de intrare a vaginului. Daca sangerezi de undeva mai profund dupa contact sexual, e cazul sa te vada urgent un ginecolog.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca este vorba de prima oara cu adevarat, se pune problema dezvirginarii. Da, vei sangera. Nu toate femeile sangareaza la fel de mult. Te sfatuiesc sa apelezi putin si la blandetea partenerului.
Acceseaza link-ul urmator, pentru mai multe informatii:
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virgin_4.php

| ☺Clau☻ a răspuns:

Nu iti vine ciclu, in timpul penetrarii o sa ai o mica sangerare si asta se intampla cand ti se rupe himenul.Si nu in fiecare caz exista aceasta sangerare. Daca ti-a venit luna asta o sa iti mai vina luna viitoare.La inceput o sa ai ceva dereglari, dar este ceva normal atunci cand iti incepi viata sexuala