| Alexandru250201 a întrebat:

Daca vrei o relatie cu cineva trebuie sa fii indragostit?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da! Indragostirea apare prima, fiindca fara ea relatia este doar de amicitie, s au inutila.

| MateiKostel a răspuns (pentru Violleta2022):

Dă-mi și mie nr lui o fata

| mastadont a răspuns:

Nu neapărat, depinde de ce fel de relație e vorba, că există și relații doar pentru sex.
Se întâmplă în viață să te potrivești foarte bine la pat cu cineva dar să aveți personalități foarte diferite și să nu puteți sta în aceeași casă de exemplu, acolo merge perfect o relație bazată doar pe sex pentru că înseamnă că e doar atracție fizică nu și iubire.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu neapărat, dar măcar să îl placi, să il simpatizezi, ești atras fizic, nu poți avea o relație cu cineva pentru care nu simți chiar nimic.

| simplaexsistenta a răspuns:

Pentru mine cel putin, ala e un criteriu de baza

| DontActLikeMe a răspuns:

In principiu, da

| FindMyName a răspuns:

Daca nu îndrăgostit, macar simpatizat, adica o atractie tot sa ai, nu te pui intr o relatie cu o persoana fara sa simti nimic.

| MateiKostel a răspuns:

Sau nr tau