| eu88 a întrebat:

Dar coldrexul stiti daca interactioneaza cu anticonceptionalele? va multumesc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, coldrexul nu interactioneaza cu anticonceptionalele.

| Girly97 a răspuns (pentru Brigaela):

In primul rand, Coldrex este indicat pentru raceli, in al doilea rand, nu are nicio legatura cu asta.

| Brigaela a răspuns (pentru Girly97):

Si antibioticele pot fi indicate pentru raceli si totusi interactioneaza cu anticonceptionalele. NU trebuie sa existe vreo legatura, interactiunile medicamentoase nu se fac dupa o logica facila, ci in urma unor reactii chimice. Coldrexul contine trei substante, prin urmare este un medicament complex care poate interactiona cu multe alte medicamente.

| citron a răspuns:

Probabilitate-ai mica dar intreab-o pe farmacista, e cel mai sigur...

| Roxana_6190 a răspuns:

Mai... eu zic ca nu. eu stiam ca Augmentinul(antibiotic) dar coldrex. nu nu cred! Dar ca sa fi mai sigura intreaba la farmacie

| manndarina a răspuns:

Nu te poti uita pe net?
Crezi ca e farmacie aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coldrexu nu schimba cu nimic efectu la anticonceptionale decat antibioticele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacafolosesticoldrex, nu mai este nevoie sa ei anticonceptionale