| sweetgirl_2938 a întrebat:

Dati-mi si mie cateva ideei de subiecte intr-o convorbire cu un baiat.(eu sunt fata). Si cum pot afla ca ma place.Mai mult subiecte in convorbire pe mess caci la scoala...nu prea ne vedem FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Inoue a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vorbesti despre ce ii place lui.Despre fotbal, despre cine stie ce sporturi stii ca ii plac lui.Usor usor poti devia de la subiect! Il poti intreba ce parere are despre noua ta tunsoare despre tine in alb negru portocaliu etc. Ii poti spune ca ai vrea sa dai timpul inainte si sa vezi cu cine te vei marita. Poti spune ceva de genu,, Sper sa fie Johnny Depp,, si vezi ce iti spune. Spune- că, dacă te-ai naste de 5 ori ai avea 5 familii diferite, 5 cariere diferite, ai merge la 5 scoli diferite... te-ai indragosti de 5 ori de aceiasi persoana...Cand o sa ii spui asta instinctul lui de gelozie cu care l-a inzestrat mama natura se v-a trezit, si asa iti vei da seama mai usor dacă te place.Eu iti urez mult succes cu acest băiat si sunt sigura ca te place! Doar esti o sweetgirl:*
fundita?

5 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
Pai intreba-l ce muzica ii place, daca ii place sportul ...deci despre hobby-urile lui in general, numai sa nu pari disperata.
Afla cat mai multe despre el, cere-i parerea in legatura cu orice, de exemplu vreun film, joc pe Pc etc. Poti sa i faci si complimente dar sa fie ceva de genul:imi place cum gandesti sau ceva asemanator.Sigur se va simti flatat.
Bafta!happy

| Douapunccteunics a răspuns:

Pai cu i se par niste poze
Vorbiti despre prieteni vostri
Despre iesiri in parc
Ce ati facut astazi
Etc. baftă

| Oana14_6751 a răspuns:

Pai poti vorbi cu el deprea fosti tai priteni si ai lui despre hobby-uri, despre ce va place ce nu si din astea, despre vacante unde leati petrecu despre intaplari amuzante, poti sa si barfesti putin cu el dar ai grija sa nu intreci parfa ca sa raneasca pe cinevahee hee
Dai de intele ca-l plaki spune-i ca ti se pare simpati si intreaba-l daca si lui uh i se pari simpatica
Bafta:*

| k_6402 a răspuns:

Vb despre fostele lui pr (le place sa se laude ) si despre fete dezbracate

| Lala199048 a răspuns:

Buna:*! Incearca sa nu "te bagi tu in seama " cu el. Daca vrei cu adevarat sa stii daca te place, fa-l doar sa te observe.comporta'te normal, pune o poza ceva "sexy" la avatar, lasa-l pe el sa inceapa discutia cu tine. Iti spun asta nu pentru ca nu sunt de acord cu noua moda "de abordare directa a baietilor de catre fete ", dar iti spun ca ii mult mai sigur sa faca el primul paswinking atunci fi sigura ca te place. Poti vorbi cu el despre orice, dar nu tot dintr-o data. Lasa-l sa afle lucruri despre tine, tu intreaba-l lucruri despre el, ce ii place sa faca, daca ii de acord cu ceva ( ceva intamplari de la scoala), ce face in timpul liber... vin pe moment. Dar nu il intreba : AI PRIETENA? laughing ii cam stupid.si normal ca si-ar da seama ca esti interesata de el, si poate s-ar comporta altfel (de fatada) cumva sa te prosteasca, sau sa se laude ca ii "cautat" de fetelaughing. Fi tu aia mandra :X! eu una asta am facutbatting eyelashes!