| anonim_4396 a întrebat:

Dau fonda. Dupa dezvirginare ce se intimpla cu menstruatia? Vine in mod obisnuit?

Răspuns Câştigător
| cherry97 a răspuns:

Eu m-am dezvirginat duminica si ar fi trebuit sa imi vina ieri.probabil intarzie la cateva persoane...

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,vine in mod obisnuit,desi se poate sa intarzie dintr-un motiv hormonal.
Multe fete sunt afectate psihologic de momentul pierderii virginitatii si acest lucru influenteaza functionarea hormonala a organismului,asa ca e posibila o mica dereglare hormonala care duce la o intarziere a ciclului.
Daca dezvirginarea a avut loc cu protectie si este exclusa posibilitatea unei sarcini,chiar daca intarzie putin, menstruatia isi va face aparitia ca de obicei!
Nu uita, totusi, ca orice intarziere a menstruatiei mai mare de doua saptamani, necesita prezentarea la medicul ginecolog!

| anutza08 a răspuns:

Depinde de organims. Poate sa vina la timp dar sa si intarzie.

| drhotzu a răspuns:

Nu mai vine! se sperie si fuge!

| Zeref a răspuns:

Is 2 chestii diferite.nu au nici o treaba. Poti suferi o transformare psihica doar, in rest esti ok. Daca observi vreo schimbare nu o asimila cu dizvirginarea ca faci o prostie si pe urma iti faci filme in cap aiurea.Stai linistita.

| benga94 a răspuns:

De obicei intirzie citeva zile

| Areen a răspuns:

Da, normal.

| KIDoOr a răspuns:

Nu. Dispare si in schimb, o data la 28 de zile din sex iti iese un omulet mic si verde care te trage de limba si te pune sa il inghiti la loc. Si tot asa la nesfarsit.