| anais13 a întrebat:

Dau funda. Am nevoie de ajutorul vostru urgent. Sunt șanse sa fiu însărcinată dacă eu și iubitul meu ne frecam unul de celalalt fără chiloti, și dacă o data s-a rupt prezervativul, dar nu își dăduse drumul in el, și l-am schimbat la puțin timp după.
Gen in mine nu a ajuns niciodată picătura de sperma. Sunt șanse sa rămân gravida așa de la cum ne-am frecat? Sau nu stiu, stau cu frica in sân.

Răspuns Câştigător
| Ioana803 a răspuns:

Sansele sunt mai mari daca erai in perioada fertila si mai mici daca nu.

Daca doar v-ati "frecat" si nu a ajuns picatura de sperma in tine, atunci sansele sunt mici spre deloc, chiar daca erai sau nu in perioada fertila.

Insa, aveti grija pe viitor.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca n-a ajuns sperma in tine, de unde sa fii insarcinata?

| corbulalbrosu a răspuns:

Prima si cea mai importanta intrebare de-a ta, ar trebui sa ti-o pui tie insa-ti si anume : in acel moment AI FOST sau NU ERAI intruna din cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Raspunsul CORECT se poate formula si oferi NUMAI daca este cunoscut acest ''amanunt'' strict si ABSOLUT necesar de a fi stiut/mentionat. In caz contrar se pot emite doar simple presupuneri sau pareri subiective lipsite de orice valoare. Sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, IN ORICE CONDITII sau chiar asa pur si simplu... din NIMIC. Multa sanatatE!

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca stii sigur ca nu s-a ajuns la ejaculare in zona vaginului atunci n ai cum sa fii gravida.