| Laviy a întrebat:

DAU FUNDA:* As avea o mica problema, luna trecuta mi-a venit ciclul in 18, iar acum suntem deja in 22 si nu mi-a venit inca. Crede-ti ca e o dereglare hormonala. P. S: Am 12 anihappy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O! Draga mea,nu te ingrijora, esti micuta inca si, probabil de putin timp ti-a venit ciclul.Va trece destul timp(6 luni,un an) pana se va stabiliza, in asa fel incat sa il poti astepta intr-o anumita zi, sau macar aproximativ.Deocamdata induri dansul nebunesc al hormonilor,in afara de ciclul neregulat, vei incepe sa ai tristeti inexplicabile sau furii de scurta durata, sunt modificari normale.Bun venit in lumea celor mari!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta astfel de dereglari sunt normale si nu au nici o semnificatie.

| rusuirina a răspuns:

Nu este nici o problema! inca esti mica si organele tale nu s-au dezvoltat inca! pana la finalizarea dezvoltarii acestora nu o sa iti vina reglat! sa nu te sperii daca o sa fie pauze de 1-2 luni. este doar din cauza ca ti-a venit foarte repede...si organele tale nu sunt complet dezvoltate! sper ca ti-am fost de ajutor!kiss

| D33A_5116 a răspuns:

Draga mea! Esti micuta ai 12 ani si probabil de putin timp ti-a venit ciclu.Va trece destul timp pana va veni regulat,este normal inca esti micuta, si trebuie sa ai grija, atunci cand iti vin...dar daca ciclu trebuia sa vina pe 18.si azi suntem pe 22, nu cred ca este ceva rau, dar in schimb daca maine nu iti vine, trebuie sa te consulte un medic ...SUCCESbatting eyelashes

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Dupa ce ati incepi viata sexuala o sa-ti vin regulatwinking sau cel putin asa stiu eu dar acum ai 12 any laughing pana si mie la 15 any nu`mi vine regulat dapai tiewinking deci nu te speria! fundita:*?

| Gabriela98 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani uneori imi vine la inceputul lunii sau sfarsitul lunii...nu te speria pentru ca e ceva normal dureaza ceva timp pana o sa-ti vina regulat