| perversaotvvv a întrebat:

Dau funda! Buna ieri am facut dragoste cu prietenul meu si acum ma doare burta pe jos si zona aia unde introduce penisul...eu nu am mai avut contact sexual de 5 luni de zile e normal sa am aceste dureri? Merci!

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Dupa o perioada mai lunga de timp in care ai intrerupt contactele sexual e ceva normal sa te doara acolo pentru ca vaginul e elastic el se largeste, si dupa un timp se restrange inapoi, pana se obisnuieste iti trebuie un timp! nu te stresa!

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Ia o pastila. daca nu iti trec durerile prezinta un medic ginecolog.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu este "normal" să ai aceste dureri - ele se pot datora unei răceli, unei infecţii sau chiar faptului că ( poate ) penisul partenerului a fost prea mare/gros/lung pentru vaginul tău ( posibil să nu fi fost nici tu prea excitată atunci când te-a penetrat, poate aţi avut un preludiu scurt/inexistent )...

Dacă acele dureri ţin mai mult de 3 zile ( timp în care să iei ceva calmante şi să-ţi pui acolo o sticlă cu apă caldă ), atunci să mergi la un control ginecologic!