| shtephie a întrebat:

Dau funda celui mai frumos citat de dragoste/iubire happy
Fiekre cate un citat happyNu dati copy si pastehappy
Un citat care v'a plaqt voua foarte multhappy

Răspuns Câştigător
| DD_2952 a răspuns:

Poti da fara iubire... dar nu poti iubi fara daruire...love strucklove strucklove struck

Sper sa-ti placa

22 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pastrez atatea amintiri,
Eram frumosi ca doi copii,
Mi-e tare dor de zilele senine!

nu e extraordinar dar m-a impresionathappy
fundita daca vrei:X!

| bbe a răspuns:

E un punct de foc in noi, nemuritor si infinit, pe care nimic nu-l poate margini si nimic nu-l poate atinge. Il simti arzand pana in maduva oaselor si-l vezi stralucind pana in adancurile cerului...

| FunkYboy a răspuns:

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoast ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul.

| MichaelJJackson a răspuns:

E facuta acum:Accepta ce ti se propune la momentul respectiv, caci viata e amara, si numai ai sansa de a te indragosti

| Musiclove18 a răspuns:

Cand viata'i o scena goala cu o sala neinduplecata si tacuta e preferabil sa ai iubirea in dreapta ta.Astfel tacerea nu va durea atat de tare. :XEste al meu propriubig grin

| Alexandra_9396 a răspuns:

Dragostea inseamna durere, cand numai unu' o da si celalalt o cere.Gelozie,certuri,pasiune,sinceritate,minciuna...asta inseamna dragoste!

| LCD a răspuns:

Dragostea nu va pieri niciodata

| Miauti a răspuns:

Eu iti dau o poeze haiku

Periferie -
doua umbrele impart
zborul inimii

| flory_9483 a răspuns:

Adesea, oamenii uita ca Una DIN componentele importante ale dragostei Este vointa de o iubi.

| LCD a răspuns:

O fată deşteaptă sărută, dar nu iubeşte, ascultă, dar nu crede şi părăseşte înainte de a fi părăsită. – Marilyn Monroe

| LCD a răspuns:

Frumusetea reprezinta intelepciunea femeii. Intelepciunea reprezinta frumusetea barbatului.

| lyrics a răspuns:

Eu am scrise in carnetel tot felul de citate despre iubirebig grin

visez, cateodata o dragoste indepartata ca schizofrenia unui parfum [emil cioran]
am cel mai mare dispret pentru cei care rad de sinuciderile din iubire deoarece acestia nu inteleg ca o iubire ce nu se poate realiza este pentru cel ce iubeste o anulare a fiintei lui, o pierdere totala de sens, o imposibilitate de fiintare[emil cioran]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti voi vedea zambetul, si voi stii ca nu e pentru mine, atunci imi va fi dor de tine happy

| Rukhsandra a răspuns:

Diastanta face inima sa bata mai tare

| Mistress a răspuns:

ai să ma ierţi că nu pot fără tine
şi dacă n-ai să poţi şi n-ai să poţi
mie pierzându-te-mi va fi mai bine
eu tristul cel mai liber dintre toţi...

| devilll a răspuns:

I'll believe
All your lies
Just pretend you love me
Make believe
Close your eyes
I'll be anything for you

:Voi crede toate minciunile tale
Doar sa pretinzi ca ma iubesti,
Fa sa cred...inchide ochii.
Voi fi orice pentru tine...

evanescence-anything for you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca o ai, nu mai ai nevoie de nimic altceva. Daca nu o ai, prea putin conteaza ce altceva ai." - Sir James M. Barrie

| MindExplode a răspuns:

A iubi inseamna a suferi dar cum tot mai multi fug de suferinta tot mai putini stiu sa iubeasca...

| kidulinha a răspuns:

Nimeni nu-i perfect pana cand te indragostesti.
Este f. adevarat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu suntem o pereche din aceasta lume. Destinul nostru nu se implineste aici pe pamant. Noi ne-am cunoscut numai in dragoste. Dragostea e raiul nostru, dragostea fara fruct.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

"A iubi inseamna sa suferi. Dar pentru ca multi se feresc sa sufere, putini stiu sa iubeasca!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot defini iubirea in cuvinte dar pot iubi