| skirlex a întrebat:

Dau funda, sa va povestesc sunt baiat am 16 ani si vara trecuta o fata era innebunita dupa mine, recunosc nuprea era asa incantat de ea, dar totusi vorbeam cu ea. Dupa un timp eu nu am mai vrut sa vorbim si zilele trecute au sunat-o asa sa avd ce mai face si am intrebat-o daca vrea sa mai vorbim big grin si ea a zis ca ii e indiferent si dupa a zis ca nu ii mai place de mine eu ce sa inteleg, ma ajutati daca inainte ma placea mult acum nu cum vine asta. Ma ajuta-i big grin dau funda, aaa si tin sa precizez ca ii trimit mesaje si ea imi raspunde de ele big grin ajutati-ma

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ia-o asa cum e, inainte te placea iar acum nu. Se intampla...si nu doar la 16 ani. A vazut ca tu nu o placeai si probabil s-a reorientat, si-a gasit pe altul dupa care sa fie "innebunita" si i-a trecut de tine. Iti raspunde la mesaje fie din politete, fie pentru ca vrea sa te tina un pic agatat de ea si sa isi hraneasca un pic orgoliul ranit atunci cand ea era cea care umbla dupa tine.

| Danysan a răspuns:

Mestere ce sa iti fac daca nu ai pretuit-o de la inceput cum se merita. Fata ii placea de tine dar tu ai ranit-o cu atitudinea ta.Probabil ca s-a simtit aiurea si a dezvoltat un fel de repulsie fata de tine. Daca iti raspune e Bine.Invit-o In Oras si intr-un cadru Romantic si detasat i-ai Manutele in ale tale si spune-i asta:Stiu ca nu sunt Perfect, si ca uneori ma comport prosteste, dar Intotdeuna am incercat sa nu te fac sa suferi. Intotdeuna te-am placut si ai fost in Inima mea dar nu eram pregatit sa am o Relatie cu tine.Pt mine esti foarte Importanta si mi-am dat seama de asta prea tarziu.Imi pare rau dar acum simt ca pot sa iti ofer tot si vreau sa te fac fericita.Cand nu vb cu tine sunt suparat si nu am chef de nimic.Cand te vad ziua mi se face mai Buna si Inima imi bate mai tare.Te iubesc si chiar daca tu spui ca esti indiferenta eu macar sunt sincer. Sunt Indragostit de tine si vreau o Sansa.

| sickoffallthings a răspuns:

Probabil ai suparat-o si vrea sa iti intoarca roata, ca sa vezi si tu cum e sa fii neglijat.

| MoxiMonny a răspuns:

Păi, ai sictirit-o, ai cam pierdut-o. Intreabă-o daca vrei să fi cu ea si incearcă s-o recastigi pe parcursul relatiei cu vorbe dulci :*.

| Yay000 a răspuns:

Păi poate şi-a dat seama că e in zadar, şi a mai incetat să te placă tratându-te ca pe un amic.thinking

| AlexU13 a răspuns:

Cel mai probabil : ai ratat sansa tongue

| Katyussha a răspuns:

Cand i-ai spus ca nu vrei sa ma vorbesti c ea ai jignit-o si i-ai rupt inima in bucati, foarte naspa din partea ta.Acum vrea sa te "rasplateasca" probabil inca te mai place dar vrea sa se si razbune in acelasi timp si, sa fiu sincera, o cam meriti.

| sonjaxoxo a răspuns:

Buna. Din moment ce o fata a fost indragostita de tine, parerea mea este, ca nu te-ar fi putut uita asa de usor, doar ca a fost dezamagita, pentru ca tu ai lasat-o balta. Incearca sa vorbesti cu ea despre asta, poate o sa gasiti o solutie. :-)