| SuntAnonimsss a întrebat:

[Dau Funda]. Sunt baiat am 19 ani si nu ma atrag femeile dar ma atrag barbatii. Am facut sex de 2 ori cu un baiat si nu sunt mandru ca sunt gay. Ce pot sa fac in privinta asta? Ma pot schimba?

Răspuns Câştigător
| Zabbyel a răspuns:

Schimbarea o poti face doar tu(dar sa-ti doresti cu adevarat acea schimbare)

20 răspunsuri:
| SunshineGirliuli a răspuns:

Uite care e problema, daca asta e orientarea ta sexuala nu poti face nimic in privinta asta, decat sa iti provoci corpul, mintea si ochiisorii tai sa intoarca capu dupa fete nu dupa baietii. Succes

| SunshineGirliuli a răspuns:

Uite orientarea ta sexuala e ceva normal pentru voi, nu e ceva ciudat, nu merita criticat, dar daca tu iti doresti cu adevarat sa nu mai fii asa incearca si tu sa intorci capu pe strada, in club, la scola etc, dupa fete nu dupa baieti

| simonarus a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat poti schimba chiar si lumea, asta de ce sa nu o poti face

| Trolli a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te accepti asa cum esti. Nu stiu daca esti confuz, dar daca femeile nu te atrag, nu ar trebui sa te implici intr-o relatie cu o fata doar pentru ca asa e "normal".
Poate ca iti este rusine fata de cei din jur, fata de familia ta, fata de tine insuti.
Dar, doar tu stii ce este in inima si mintea ta. Fa ce simti.

| xCrazyGirl a răspuns:

Eu spun ca daca vrei poti schimba asta

| Ofiintă a răspuns:

Conteaza doar ce te face pe tine fericit, daca tu esti fericit alaturi de un barbat, de ce ai vrea o femeie.
Sincer, nu mi se pare nimic anormal, trebuie sa accepti acest lucru.
Stiu ca mereu vor exista oameni care sa se opuna dar tie sa nu-ti pese, ei n-au idee de cea ce simti tu, fii tu insati si simte-te bine in pielea ta, in orice caz "normal" nu exista, doar sa fim fericiti asa cum suntem!

| mimiwewem a răspuns:

Încearcă să o faci și cu o fată, și vezi diferența. Sigur o să te schimbi.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Nu îi chiar rău! Bini cî nu ti atrag animalili! Acuma ce să zic, dacă ai început să fredonezi:

"Şaidai duru duru duru
Cea mai bunî pchizdî-i curu'!"

eu zîc cî nu-i chiar aşa grav atîta timp cât nu ti duci pi la Fest Gay sî ti lauzî cu asta în faţa oamenilor.

Şanse de recuperari ai, cu condiţia sî nu fii dezamagit de prima relaţie adevăratî pe care ai s-o ai cu o femeie!

| UngUrU777 a răspuns:

Depinde de tine frate happy, si nu e nici o rusine, esti liber sa faci ce vrei e viata ta! asa te-ai nascut!

| Claudia15Maria a răspuns:

Nuti fie rusine asa esti tu

| DNSK a răspuns:

Trebuie sa-ti analizezi viata, sa vezi ce parte te atrage mai mult, tu ori esti confuz ori, da, esti gay. nu-i de condamnat. esti suflet. (cat nu ceri drepturi, familie etc imi esti simpatic). nu poti intreba pe un site ce trebuie sa faci. tu trebuie sa stii de la tine, fara sa-ti zica altii. ai viata in maine si tu decizi. nu te mintii singur. nu-ti intemeia o familie si ramane cu regret toata viata. ia gandeste-te o zi unde esti si incotro vrei s-o apuci

| yo547 a răspuns:

Schimbarea o faci doar tu si numai tu.

| mona a răspuns:

Te poti schimba doar daca tu iti doresti asta cu adevarat

| allekssxa a răspuns:

Tu la varsta asta esti inca in cautarea sexualitatii ca sa zic asa, inca nu te cunosti prea bine si nu stii ce anume vrei si iti place. E posibil sa fii asa toata viata, pur si simplu sa-ti placa baietii si nu fetele, la fel cum e posibil ca peste ani cand te dezvolti psihic cum trebuie, sa devii un om normal si asta sa fie doar o ratacire de moment. Ai rabdare. Pt inceput incearca..si cu o fata sa vezi cu care te simti mai bine, poate dupa experienta asta o sa-ti dai seama de anumite chestii, nu ai de unde sa stii. happy

| Oana92 a răspuns:

Poti sa mergi la psiholog...

| yo547 a răspuns:

Da.

| Purec a răspuns:

Daca iti pui problema de a te schimba, inseamna ca nu esti gay. Incearca o relatie sexuala cu o fata, mergi la o prostituata...vezi cum merge. Dar repet, daca te gandesti sa te schimbi, gay nu esti. Poate esti bisexual. Orice ar fi, nu e nimic rau in asta

| Miky1 a răspuns:

Eu nu vad nimic anormal in asta.E alegerea ta, dar poti incerca si cu sexul opus.In caz a nu merge, intoarce-te inapoi.Un lucru stiu sigur.o sa fie greu sa-ti gasesti parteneri, la noi chestia asta e nu e vazuta bine

| ComatoseWine a răspuns:

Iti pot garanta ca nu vei fi niciodata perfect straight.Va fi ok, poate te vei controla, iti vei gasi o fata.Toate bune si frumoase.Dar daca vei intalni un baiat care sa iti suceasca mintile iti spun ca nu vei refuza o partida buna, chiar daca vei fi si casatorit.

Deci te poti minti, dar cand vei intalni pe cineva =p~ ...iti vei aduce aminte ca esti gaybig grin.Deja ai o varsta, nu prea mai merge parte cu "doar o faza adolescentina" si ai intretinut deja relatii sexuale cu un baiat. Poate era altfel doar daca iti placeau dar nici n-ai sarutat un baiat, sexul e cu totul alta problema.Esti gay, asta e, nu e decizia ta si vei putea trai ok atata timp cat stii sa alegi persoanele care merita sa afle.Baietii gay sunt pe alese, trebuie doar sa cauti atentbig grin(se ascund bine majoritatea, nici nu te gandesti cate persoane cunoscute tie au fantezii cu persoane de acelasi sex).

| lattemachiatto a răspuns:

Asa sunt si eu... Ai reusit ceva?