| denisa19 a întrebat:

Dau fundita! Buna ziua! am o problema, am folosit progesteron timp de 5 zile si astazi a 5 zii mi-a venit menstruatia! problema e ca nu stiu ce sa fac sa le iau in continuare sau pot sa incep sa iau anticonceptionale! eu programare am la ginecolog decat luna viitoare si chiar nu stiu ce sa fac! mi-ar prinde bine un sfat multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, fara ginecolog nu poti face nimic, trebuie neaparat sa discuti macar rtelefonic cu medicul tau. NU poti incepe contraceptive fara indicatia clara a medicului.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic, nu lua la voia intimplarii; te poti trezi cu reactii adverse, greu de remediat.Numai bine.

| anonima3389 a răspuns:

Stai asa.progesteron sunt anticonceptionale? k nu inteleg.mie ginecoloaga mi-a spus ca de la anticonc pot sa apara sangerari (nu menstruatia) acum nu mai stiu daca a zis ca sunt in regula sau nu.dar unele anticonc pot sa-ti faca rau, corpul tau sa nu le suporte si atunci medicul iti poate recomanda altele.