| Jennifer123 a întrebat:

Dau fundita! Imi place mult de un baiat cu 2 ani mai mic, eu 19 ani el abia a implinit 17. nustiu cum sa procedez..ma simt rusinata fata de ceilalti dar chiar am inceput sa tin la el. Prietenii mei toti rad pe chestia asta avand in vedere ca am fost doar cu baieti de 27 26 de ani si acum unul de 17. cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce iti este rusine. Nu prietenii tai decid pe cine iubesti ci tu cu inima ta. Intreaba-te daca poti sa-l parasesti si daca o sa te simti mai bine. Eventual daca prietenii tai o sa te tina in brate cand te simti trista.
Nu stiu daca ai fi in stare sa il parasesti dar nu, nu o sa te simti mai bine si nu, nu o sa te tina prietenii tai in brate.
Nu are rost sa zic ca prietenii adevarati nu rad la chestii din astea dar asa ca fapt divers uneori mai bine pui iubitul pe primul loc. Asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la prieteni. Trebuie sa-i pastrezi pe toti aproape si sa ti la toti. Nu este nicio rusine in a avea un iubit mai mic decat tine. Se intampla. Nu e obligatoriu sa fie el cu 4 ani mai mare. Nu este un criteriu.
Mie mi s-a mai intamplat sa fie el de aceeasi inaltime sau sa nu-mi placa cum se imbraca sau sa asculte un gen de muzic care ma enerveaza si multe altele dar am trecut peste. Desi pentru mine inaltimea chiar e un criteriu pentru ca imi place sa-si puna capul pe al meu xD
Insa am trecut cu vederea. Si as trece si la varsta cu toate ca prefer baietii mai mari. Cel mai mic era doar cu o luna mai mare ca mine dar a fost ok.
E adevarat ca baietii se dezvolta la cap mai tarziu si s-ar putea sa fie imaturi insa nu trebuie sa-ti fie rusine de varsta lui si nu trebuie sa bagi de seama ce zic prietenii tai. O sa rada o luna si gata. O sa gaseasca altceva de care sa rada dupa aia. Mie mi se pare mai bine sa fie mai mic decat de 26-27.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri indiferent de varsta partenerului, baietelul de 17 ani cauta doar sex si nu cred ca l-ar deranja sa o faca cu o tipa mai matura si experimentata dpdv sexual, dai bataie si lasa gura lumii

| RAY a răspuns:

Poate e doar o simpla placere, in general fetele sta cu baieti mai in varsta ca ele, poate ca tu esti copilaroasa si regasesti in el pe tine insuti sau poate e matur, sa stii ca nu mereu varsta =maturitate, nu baga lumea in seama daca va iubiti mergeti inainte, la 17 ani nu stiu cat de matur e ca la varsta aia doar sex vrei, ce ai putea vrea altceva insuratoare?

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice ai face gura lumii nu o vei putea opri/astupa. Daca va simtiti bine impreuna nu cred ca varsta ar fi un impediment in calea fericirii tale, a voastre de fapt. Te-ai intrebat daca relatiile de dinainte nu au fost si acelea comentate/caracterizate in fel si chip? Nimeni nu are dreptul sa se bage in viata cuiva asa ca nu cred ca ar trebui sa-ti apleci urechea la ce zice unul sau altul. Traieste-ti viata asa cum iti face tie placere.

| neutrino a răspuns:

Prietenii tai au de ce rade, dar daca tie iti place pustiul, atunci mergi inainte.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie iti place de el, nu ai de ce sa-ti fie rusine cu el fata de colegii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca e mai mic decat tine, ce? prietenul meu e cu 4 ani mai mic decat mine si suntem de 4 ani impreuna.