| bBytsa a întrebat:

Dau fundita pentru cine imi poate spune cat la % se poate ca testul de sarcina sa de`a un rezultat gresit daca este facut la o saptamana dupa contactul sexual neprotejat happy? multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai, numai 1% din femeile insarcinarte vor testa pozitiv. Asadar, exista o sansa de 99% de rezultat fals negativ (sa fii insarcinata si testul sa fie negativ).

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Circa 2-3%.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepti vreo 2 saptamani apoi sa faci testul deci nu stiu sa iti zic.mai fa o data peste o saptamana si atunci 99%ceea ce arata este corect! tine minte 99%nu 100%happypa-pa

| amanda33 a răspuns:

20%

| barbie_6483 a răspuns:

1-2%

| Roxxy_7334 a răspuns:

Testul de sarcina se face la aproximativ 2 saptamani dupa contactul sexual.