| DiAnA95_5642 a întrebat:

De 2 ani si ceva plac un baiat, dar nu stiu cateodata pare ca imi da atentie, dar cand e cu rpietenii nu face acest lucru. As vrea sa il uit, dar nu pot. Partea prosta e ca il vad in fiecare zi pentru ca e in clasa cu mine. nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| liana_8202 a răspuns:

Daca pana aqn el nu ti a propus sa fiti impreuna... iar tie ti plk de atata timp...incearca sa vezi lucruri frumoase si la alti baieti! gandest-te ca nu este el singurul baiat! daca ai vreodata nevoie de ceva, da add la id ul:"luv_you_miss_you"

6 răspunsuri:
| Aia cu cap mare a răspuns:

Vorbeste cu el... cerei id sau numarul de telefon
Daca nai curaj spune-i unui coleg sa il ceara pentru tine...winking

| andreutza94 a răspuns:

Cred ca este foarte greu pentru tine. Dar stai linistita draga mea, timpul este cel mai bun pansament pentru tine acum:*. Si mie mi s-a intamplat la fel la inceputul clasei a IXa, dar dupa un timp am realizat ca nu as fi putut avea o relatie cu respectivul baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Ii spui ce simti poate simte la fel daca nu mere 2)Cauta un baiat mai dragut ca el te va face sa-l uiti instant.Meri p mana mea nu am experienta da sa stii eu dau sfaturi bune cum zicem.Is vicleana cat se poate, Si voi fi pana la moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite dyenutza, asa sunt si eu in aceeasi situatzie. nu pot spune ca e foArte usor dar parca simt ca se joaca doar cu sentimentele mele.de obicei eu incerc sa'i arat indiferenta cat mai des desi e cam groaznic sa fiu sincera.asa ca, intr'o zi, m-am saturat de situatzia in care sunt si m-am hotarat sa fiu mai directa.(l'am luaTh De mAnA SI L'am tras langa mine si am stat la vorbe si atunci mi-am dat seama ca era adevarat:ma placea. sa scurtez faza asta o sa-ti zic cevabig grinya, chiar daca il placi nu trebuie sa fi asa de dura cu tine adica ceea ce vreau sa zic este ca trebuie sa lupti pentru el pentru ca nimic nu iti cade in brate, nu renuntza la el si da'i si tu mai multa atentzie... sper ca a fost de folos

| lorenutza55 a răspuns:

Buna.in primul rand eu cred ca nu te place... poate ii esti putin draga nah.ca sunteti colegi. dar daca te placea te baga in seama sh de fata cu prietenii lui, mai mult ca sa vada si ei pe cine a pus el ochii.incearca sa iesi in oras sa cunosti noi persoane, sh sa pui ochii pe alti baieti.si incet incet o sa il uiti.baftahappy

| zanabuna90 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine la ceea ce vrei. din cate am inteles, tu vrei sa il uiti. atunci fii mai sigura pe tine, nu il pune niciodata pe "nu"in fata, fii indiferenta fata de el, chiar si atunci cand iti da atentie, nu ii mai arata ca mori dupa el.Incearca sa filtrezi mai mult cu ceilanti colegi, sau baietii si gata! dar fii puternik.eu cred ca daca iti doresti un lucru poti... daca numai daca vrei.winkingai grija de tine si sa stii ca indiferenta doare f mult. ti-o spun din proprie initiativawinking