| lonelyboy a întrebat:

De 2 luni stau cu o fata de 17 ani care urmeaza sa faca 18 nu peste foarte mult timp. Eu am 20, o plac, insa mi-e destul de ciudat sa stau cu ea fiindca eu nu mai sunt virgin si ea inca e.

Problema este ca ea a stat cu un tip 2 ani si nu au facut nimic din cauza ca ii e frica de fratele ei mai mare, atunci ma intreb eu ce sanse am dupa doar 2 luni.

Niciodata nu i-am propus nimic, nici macar nu stiu daca se gandeste la chestia asta sau e prea copila, nu vreau sa o presez dar incep sa ma simt aiurea.

Nu stiu cum sa pun problema in cazul de fata, am avut rabdare pana acum, dar e un caz mai ciudat, cu restul fetelor am facut-o dupa 2-3 luni deja sau macar vorbeam despre asta. Sfaturi?

17 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Aceea fata nu are nici o garantie ca dupa ce o va face cu tine tu nu o vei parasi. Daca stii ca vrei sa fii cu ea in continuare si daca tu chiar tii la ea. atunci da-i motive adevarate sa poata avea incredere in tine, iar restul vine de la sine.
In schimb, daca nu ai de gand sa ai nimic serios cu acea fata, mai bine las-o! Nu cred ca te vei simti mai barbat daca iti bati joc de un copil.

| lonelyboy explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Mai mult ma sperie gandul ca trebuie sa astept ca ultimul 2-3 ani dupa ea, si atunci normal ca imi pun intrebari

| LolitaLempicka a răspuns:

Tip obsedat de sex, lasa fata in pace! du-te la curve si las-o in pace!

| Corynna13 a răspuns (pentru LolitaLempicka):

Draga Lolita, a vrea sa faci sex cu iubita/iubitul este ceva absolut normal si firesc happy Inseamna ca tu nu cunosti definitia termenului de "obsedat". Sexul apropie persoanele, doi poameni isi pot arata afectiune astfel. Sper ca ti-am luminat mintea incuiata (si imi cer scuze daca te-am jignit prin acest adevar) happy

| Corynna13 a răspuns (pentru Corynna13):

Oameni* scuze

| 愛日本 a răspuns:

Nu cumva ai mai pus intrebarea asta o data?

| WarriorInReserve a răspuns:

Nu vă potriviţi, simplu.
Tu eşti un băiat ajuns la o vârstă la care are alte nevoi decât are ea. Ar trebui să-ţi găseşti pe una care are aceeaşi nevoi ca ale tale.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Sfatul meu ar fi sa o lasi in pace!
Tu nu o iubesti! Cred ca nici macar nu ti la ea!
Daca dupa doar 2 luni tu vrei sa faci sex cu ea...
Nu te gandesti si la ea? adica ea e virgina,ok o face cu tine dar are garantia ca tu nu o vei lasa dupa?
Asa ca las-o sa-si vada de viata ei, nu ii distruge viitorul.
Gaseste-ti o fata care sa vrea sa-o faca cu tine, sa-ti ofere tot ce vrei tu.
Nu stiu, poate mai mergea daca era vorba de o relatie de cel putin o jumatate de an, dar nu de una de 2 luni!
Din intrebarea ta se cam subintelege ca tu numai din acest motiv ai sta cu ea, vrei doar sa o ai si nimic mai mult.
Asta e parerea mea, asta e ce cred, sper sa nu te superi dar am vrut sa-ti deschid putin ochii, sa te fac sa te gandesti si la ea nu numai la tine.

| lonelyboy explică (pentru AlaturideIngeri):

Chestia e ca pe mine cred ca ma inspaimanta ca a stat cu ala 2-3 ani de zile si nu a facut nimic, da poate era si mai mica dar mi-e frica sa nu ajung in aceeasi situatie si atunci ma gandesc daca merita... mai ales ca resimt presiunea prietenilor care deja ma intreaba

| iubesc a răspuns (pentru lonelyboy):

Pai te intereseaza prietenii sau ea?

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru lonelyboy):

Pai,daca ar fi sa o faci cu ea tu ai spune prietenilor tai?

| lonelyboy explică (pentru AlaturideIngeri):

Nu ca as spune, dar nici nu am de gand sa ii mint ca am facut-o si de fapt sa nu fie asa, nu sunt genul asta... pur si simplu ma tot intreaba ei.

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru lonelyboy):

Daca te tot intreaba, spune-le ca nu e treaba lor, e strict problema ta daca ai facut sau nu ceva cu ea.Si crede-ma ca daca ai face ceva cu prietena ta si ai spune prietenilor tai ca ai facut-o cu ea,prietena ta ar fi foarte dezamagita de tine si nu cred ca ar mai avea incredere in tine. Poate ca pentru voi,baietii,nu prea conteaza treaba asta,adica daca va culcati cu cineva si spuneti sau nu cuiva,dar pentru o fata conteaza mult, si nu ar trebui sa-ti bati joc, daca o faceti, trebuie sa stiti doar voi doi acest lucru, nu trebuie sa mai afle si altcineva ce faceti voi doi.

| Corynna13 a răspuns:

Vad numai raspunsuri cu "mai bine las-o". E total gresit. Din moment ce sunteti impreuna de 2 luni, cum sa o lasi? Inseamna ca sunteti atrasi unul de celalalt, ca iti place de ea si ei de tine, ca exista o chimie. Ea este destul de mare acum, isi poate incepe viata sexuala, insa trebuie sa se simta si pregatita pentru a face acest pas. Discuta cu ea deschis. Porneste tu acest subiect, explica-i ca nu ii vorbesti despre chestia asta pentru ca ai fi vreun disperat care numai asta isi doreste de la ea. Esti iubitul ei, ai dreptul sa ii stii parerea despre acest subiect, cum la fel si ea are dreptul sa isi spuna parerea in caz ca nu isi doreste sa faca acest pas cu tine. Intr-o relatie trebuie sa fiti in primul rand prieteni, sa puteti discuta deschis despre orice. Daca ea isi doreste sa va mai dati putin timp, respecta-i decizia si nu renunta la ea. Nu degeaba ati ajuns sa fiti impreuna happy

| lonelyboy explică (pentru Corynna13):

Mersi de raspuns. Chestia e ca mi-e putin aiurea daca refuza, pana acum cand aduceam subiectul asta in discutie aveam o oarecare baza de incredere dar cu ea, cum n-am vorbit de loc si pare reticenta legata de chestia asta mi-e nasol sa nu fiu refuzat de-o copila de 17 ani, normal ca orice barbat am orgoliul asta prostesc. N-as vrea sa o presez si stiu bine cum se simt acel "moment potrivit", dar sper doar sa nu se intample dupa 2 ani si sa nu fie influentata decizia ei de frate si nu de sentimentele directe pentru mine, ca atunci nu mai e totul natural

| Corynna13 a răspuns (pentru lonelyboy):

Treaba cu fratele mi se pare aiurea. Nu ar trebui sa se simta influentata de el, pentru ca pana la urma este viata ei. Si la momentul cand era cu tipul ala si ii era frica de frate, era mai mica. Acum practic ar trebui sa se puna altfel problema. Ea e apropae majora, deci e cu totul altceva. Totusi daca nu da semne ca ar vrea sa treca la pasul urmator cu tine, inseamna ca nu e pregatita. Dar daca nu esti sigur de asta, incearca sa o faci tu sa iti arate daca e pregatita sau nu, astfel va aduce ea subiectul "sex" in discutie. Dar pentru asta ar insemna sa o faci sa aiba impresia ca vrei sa o faci cu ea big grin Treuie sa gasiti un moment cand sunteti doar voi si sa o derutezi putin, sa o faci sa creada ca vrei in momentul ala, dar in acelasi timp sa nu stie sigur daca doresti sa ajungi pana acolohee hee Atunci va fi nevoita sa deschida subiectul, nestiind ce ai in gand de fapt. Ce complicat mi se pare tot ce am zis aici laughing Oricum, cred ca ai inteles ideea. M-am exprimat cam aiurea, dar altfel nu mi-a venit big grin In orice caz, arata-i ca tii macar putin la ea si ca nu esti vreun pervers happy

| Damy0303 a răspuns:

Daca mai ai rabdare totul o sa vina de la sine, dupa ce ea o sa inceapa sa te iubeasca, sa tina la tine si sa aiba incredere in tine o sa urmeze si chestia aia. Mai ai un pic de rabdare.