| mari30mari a întrebat:

De 3 saptamani am tot vazut in parcul in care merg de obicei un baiat nou, care de la inceput mi s-a parut foarte dragut.Azi am vorbit pentru prima oara cu el si a fost foarte de treaba, ba chiar m-a luat de mana si m-a luat in brate si sarutat de asemenea...aceste semne fiind ca ma place! Nu uit sa mentionez ca este din italian si stie si romana doar ca este aici doar in vacanta si la inceperea scolii pleaca inapoi in Italia.Eu il plac mult si pun repede la suflet si m-as atasa mult de el in 2 luni, deci ca drept dovada voi suferi enorm la plecarea lui.Nu stiu ce sa fac? Sa imi continui relatia cu el pana va pleca in Italia? Sau nu? Am nevoie de sfaturi, ajutor! Va multumesc, dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Lullabies a răspuns:

Da, traieste-ti viata. Normal ca daca iti place mult trebuie sa ramai cu el, indiferent ce s-ar intampla. Petreci o perioada frumoasa din viata ta alaturi de el, si nu ai ce sa regreti happy Mult noroc.

4 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Eee... aici e o problema sti ce se zice despre relatile la distanta nu prea tin doar foarte putine.incearca sa nu pui la suflet prea mult si fa-o asa fel in cat la plecare sa nu suferi. daca pui prea repede la suflet la plecare o sa fi devastata nu vreau sa te ingrijorez si eu sunt la fel ca tine pun prea repede. bft

| Șttefania a răspuns:

Fii cu el insa incearca sa nu te atasezi. O sa fie mai bine pentru tine

| Amelia94 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu continui relatia cu el, pentru ca daca vei pune suflet iti va fi foarte greu si vei suferi enorm cand el se va intoarce acasa. Puteti ramane amici dar sa formati un cuplu, sunt sanse minime pentru ca din pacate dragostea la distanta si mai ales la atatia mii de kilometri distanta chiar nu tine, imi pare rau. Daca vrei sa nu suferi pe viitor mai bine nu te cupla cu el, incearca sa gasesti un baiat la fel de dragut care sa iti fie aproape, nu este sigurul baiat dragut, iti garantez ca mai sunt destui, doar trebuie sa ii cauti. Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor.

| Stefan_4865 a răspuns:

Dupa aprerea mea nu ai la ce sa te gandesti daca iti place de el ramai cu el, dar sa te placa si el pe tine ca altfel este o mica problema...un prieten mia spun odata o vorba mare"ce conteaza ca a durat putin cand a fost foarte frumos"