| popmirgea1999 a întrebat:

De 3 zile plang continu. Nu stiu ce sa mai ma fac. Prietena mea cu care eram de 4 ani impreuna(acum suntem a 12) m-a lasat. Pur si simplu mi-a zis in fata ca nu mai vrea. Mi-a zis ca nu ii place ca eu nu am haine la fel de scumpe ca ceilalti cu care, mai des, iese ea. Pana atunci si ea era la fel ca mine, modesta, linistita, pana cand s-a impreitenit cu fete si baieti mai populari. Mi-a zis ca toti cu care sta ea cand iese prin oras rad de mine si ma fac nebun si chestii de astea. Intr-o seara era si ea in oras si am mers sa o intreb de ce m-a lasat(sambata seara) si mi-a zis ca ea nu mai are ce vorbi cu un gunoi, si am iesit afara plangand. Si de duminica plang continu, nici nu mai mananc, nici nu mai beau, nici nu mai ma ridic din pat. Ce sa fac? Va rog dati-mi un sfat. V-as fi foarte recunoscator.
Nu-mi spuneti sa merg sa vorbesc cu ea din nou ca nu are rost. Eu nu stiu sa-i fi facut nimic. Ea doar a profitat dupa mine, mia si zis asta cand a plecat. NU mai pot.

13 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Asta e ca un scenariu de film tipic american, din care lipseste finalul, cand fata, dandu-si seama de inima si bunatatea ta, vrea sa se intoarca la tine si traiti fericiti pana la adanci batraneti.
Din pacate, viata bate filmul, iar ceea ce trebuie sa faci tu este sa mergi mai departe. Unele fete/femei se agata de baieti/barbati din interes, sunt materialiste si profitoare. Asta nu trebuie sa te descurajeze. A dat de gustul popularitatii si a uitat de unde a plecat. Cei care se integreaza in astfel de colective nu mor cu acel statut si s-ar putea ca prietena ta sa ajunga tot in mediul din care a plecat, fiind respinsa de ceilalti, care sunt niste snobi. Nu pune pret pe lucruri fara valoare si nu te lasa calcat in picioare. Invata din experienta asta, dar nu suferi foarte mult. Nu e singura fata din zona si cu siguranta vei gasi una care sa te aprecieze asa cum esti. Nu merita sa te intorci la cea care si-a batut joc de tine! Las-o in pace si vezi de viata ta, de alta fata care te asteapta. Acum suferi, e si normal. Dar cand iti revii, trage aer in piept si ia-o de la capat! Ai grija de tine! happy

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man o astfel de fata nu merita sa versi nici o lacrima pentru ea uite sfatul stergeti lacrimile capul sus iesi afara ia o gura de aier iesi cu baieti lasa tot trecutu in urma fete mai sunt pe lume o sa gasesti o fata care sa te merite si care sa te iubeasca cu adevarat nu doar sa profite de pe urma P.S in locul tau as calcao pe cap nu vreau sa par rau da asta merita

| rebiik a răspuns:

Uit-o.Nu merita sa plangi pentru o tarfa.Ai si tu demnitatea ta

| mihai69 a răspuns:

Dă-o-n p...a mă-si de proastă! Pentru așa o panaramă plângi?!?
Vezi de viața ta copile, mai sunt și fete normale pe lume. O să dai peste una când nu te aștepți, dacă nu reușești să ștergi tabla cu buretele până atunci, o s-o ratezi! Așadar, uită de parașută cât de repede poți!

| neutrino a răspuns:

Acum 3 saptamani iti placea de o fata si nu stiai ce sa faci. Acum vii cu o poveste noua, veche de 4 ani. Daca este numai (macar) putin adevar in spusele tale, atunci trebuie sa dam crezare fostei tale prietene si aceasta trebuie lasata in pace. In rest, multa sanatate, nu exagera cu lipsa de mancare, bea macar multe lichide.

| SebastianCMT a răspuns:

Fii barbat, nu pune la suflet, asta este, fa-o invidioasa, si arata-i ca nu iti pasa restul vine de la sine! Sfaturi ai primit destule eu ti-am zis pe scurt FII BARBAT!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Haide nu mai plange capu sus..stiu prin ce treci crede-ma ca eu am trecut de multe ori prin asa ceva, ridicate din pat si nu mai sta asa, daca tot plangi o sa cazi intr-o depresie groaznica din care nu iesi curand si iti va fi mult mai greu(stiu din proprie experienta)...se vede ca individa nu te merita, asa ca las-o in mama naibii sa faca ce vrea si nici nu te mai uita dupa asemenea proasta care nu stie sa se comporte si sa vb cum trebuie. Acum lasa plansul deoparte comportate ca un barbat si fai in ciuda, prefate ca nu iti pasa si asa vei trece repede peste si curand iti vei gasi o fata care sa te iubesca si sa te merite. Ai grija de tine si mult mult succeswinking

| grab a răspuns:

Daca nu te mai vrea nu se poate dragoste cu forta. vorbeste cu parintii tai, cere-le bani sa mergi sa vezi un psiholog, o sa te ajute sa depasesti momentul.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, linsteste-te si ai grija de tine, mai ales ca esti in clasa a 12-a si a BACUL de dat. Fete pe pamant mai sunt, nu este unica fata de pe acest pamant.

| peperonies a răspuns:

(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
DEAL WITH IT!

| SkyPilot a răspuns:

Fii barbat, nu stai intr-o fata care nu te merita. Poti transforma un moment greu intr-un avantaj pentru tine. Fa-ti un plan de viata prin care sa devii mai puternic si mai bun si tine-te de el. Ocupa-te de bac, lupta pentru un loc fara plata la facultate. Ai de tras 7-8 luni, daca faci asta in loc sa plangi pentru o oarecare, iti faci un rost in viata!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ElectronicPieces a răspuns:

E O CURVA! DA, O CURVA! O CURVA AFURISITA CE VREA DOAR BANI.
Lacrimile tale, nu le merita! Crede-ma. Si eu plâng după a mea zilnic. Dar. La fel ca si tipa ta, așa a vrut si a mea lucruri "mai bune"! Si am zis gata! Dă-o in **** mea!