| puiuta1 a întrebat:

DE 7 luni in urma m-a parasit prietenul. Ne-am intilnit un an si 2 luni dupa perioada asta a inceput sa fie mai rece cu mine, mi-a zis ca nu stie daca inca ma mai iubeste. Dar eu nu pot fara el, cum sa procedez el e prima dragoste nu vreau sa-l pierd... vreau sa-si dea seama ce face dar nu stiu cum ...va rog ajutati-ma. Ms mult!

Răspuns Câştigător
| RzC_2505 a răspuns:

Crede-ma ca daca simtea la fel nu renunta la tine Revino-ti sunt doar niste afecte care vor disparea in timp el te tine in priza ca sa nu uiti de el pentru ca atunci cand vei uita iti vei gasi p altul si dupa cum sti toti barbatii sunt gelosi chit ca mai sunt cu o fata sau nu el probabil s-a plictisit si cauta ceva nou ai sa vezi ca tu ii esti decat o plasa de siguranta, adica cineva la care sa se intoarca daca nu ii mere cu altawinking sper sa t ajute asta venind de la un baiatwinking

2 răspunsuri:
| *LiGht* a răspuns:

Salut. e o situatie ca si la mine,, numai ca eu cu el am fost un pic mai mult, la fel prima dragoste, si cind, ne-am despartit, am fost aparte 3 luni, dar vad ca la voi e cam multishor, si tu totusi nu poti sa-l uiti! Draga mea, cel mai bine lasa-l sa hotarasca el singur ce vrea si ce nu, tu principalul nu-i mai atrage atentie, caci el se va simti ca cocosatul cela, incearca sa traiesti din plin viata, si nu in ultmul rind sa ramii asa cum esti, caci baietii acestia is atit de prosti uneori ca nu inteleg, ca daca pierd o fata buna, buna nu se stie daca Dumnezeu ii va mai da, insa peste ceva timp, isi da seama,,, dar e tirziu.Fii puternica, si nu lasa mindria, caci acum ai cel mai mult nevoie de ea, crede-ma ca cum ti-e scris asa si va fi.Trebuie sa fii cu el, vei fi, de nu... Oricum, se va gasi unul mai bun, mai iubitor, mai intelept.In orice caz...sa nu-ti fie frica sa-l pierzi daca chiar ti-e prina dragoste, lasa-l sa plece, ca in asa caz, poate el isi va da seama ca trebuie sa se intoarca la tine, dar daca il tii, niciodata nu va putea face asta.BAfta!

| puiuta1 explică:

Ms mult! sunt foarte multumita pentru atentie.si sincer m-ati incurajat...*LiGht* si raspunsul tau mi-a placut foarte mult sil tin ca un sfat dar al lui RzC nu ca mai mult mi-a placut dar is mai sigura ca e asa cum spune el ptru ca cum a zis el vine asta de la un baiat! Sunteti foarte dulci happywinking MS!