| Kasianna a întrebat:

De 7 luni ne'am despartit. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc intr'una la elsad. In timpul acesta am iesit cu prietenii, am cunoscut alti baieti, degeaba. De o luna si ceva am o relatie cu alt baiat, care tine la mine, dar degeaba, eu nu il pot uita pe fostul, desi si el este cu alta fata.straight face De 7 luni incoace, de fiecare data cand incerc sa numai ma gandesc la el, face el ceva si iese in evidenta. Am avut o zi in care am incercat sa nu ma gandesc la el.si.exact in acea zi m-a sunat cu privat sa ma intrebe ce fac( el credea k eu nu stiu cine e, dar l'am recunoscut dupa voce). Imi tot zicea: "M-ai si uitat?", "Chiar nu stii cine e?" si pana la urma i'am inchis. Si asa face mereu. Cand nu e prietena lui de fata, zambim unul la celalalt sau facem ceva ca sa ne bagam in seama. Eu nu il pot uita si nu stiu ce sa fac. sad El poate m-a uitat deja.oh go on

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

V-ati despartit de 7 luni si totusi continuati,intr-un fel,sa fiti impreuna.
El si-a continuat viata,are o prietena,isi vede de bucuriile lui si tu ii faci una in plus continuand sa-i dai atentie.
Si suferi tu.
El e incantat de atasamentul tau ciudat,te considera inca "a lui" si-ti ofera faramele ramase de la festinul cu cealalta!
E timpul sa te scuturi,sa te trezesti,ai viata ta frumoasa,prietenul tau,bucuriile tale!
Daca nu tii la actualul prieten,nu-l chinui,fii fair play si mai bine lasa-l,gaseste-ti altul care sa-ti placa si sa te ajute sa UITI!
Dragostea trece cu dragoste, un baiat il uiti cu alt baiat, e leacul universal!
Inca n-ai gasit baiatul potrivit si-ti doresc sa-l gasesti cat mai repede ca sa inceteze tot chinul asta inutil!

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Off destul de greu si in acelasi dureros pentru ca inca nu ai reusit sa treci peste aceasta durere si sa il poti uita.Ar trebui sa incerci sa acepti realitatea si sa mergi mai departe chiar daca te doare.Gandeste-te ca el acum are alt drum,are o alta prietena,in schimb ce tu stai si suferi si plangisad.Ar trebui sa incerci sa iti refaci si tu viata,pentru ca nu are rost sa stai sa te distrugi si sa fi suparata.
Incearca sa gasesti o activitate care iti place tie si care sa iti ocupe timpul,incearca sa nu te mai gandesti la el,sterge tot ce este legat de el pentru ca asa mai mult rau iti vei face.
Fi tare si incearca sa depasesti acest obstacol dureros pentru tine si sa o iei de la capat oricat de greu iti este. Timpul o sa vindece orice rana, ai sa vezi ca intr-un final te vei vindeca si vei fi mai bine.
Capul sus, sterge-ti lacrimile si mergi inaintehappy
Ai grija de tinehappy

| Alex_1359 a răspuns:

Kasianna, si povestea mea seamana la fel ca a ta, si nu o pot uitasad, tinand cont ca pe mine nu ma suna deloc, nici nu ne vedem, eu tot ma gandesc la ea, stai linistita si incearca sa treci la alt nivel cu baiatu' care esti acum' sper ca-ti dai sema la ce-ti spun :* bafta si nu mai fi deranjata de chestia asta

| Xpressurself a răspuns:

Draga, tu nu ai un actual prieten acum, ai gasit un motanel ca sa nu te plictisesti. Fii serioasa, lasa baiatul in pace daca nu il iubesti ca sa isi gaseasca si el o fata ce il vrea cu adevarat. Si permite unui tip care trezeste in tine emotiile pe care le doresti sa iti fie iubit. In momentul in care te vei hotara ce vrei toate problemele vor dispare