| superbad a întrebat:

De aproape 2 ani iubesc pe cineva.am vorbit cu el si in timpul asta lo-am intrebat cam de 2 -3 ori daca vrea sa fim impreuna la diferentze mari de timp.cu toate astea imi zicea mereu nu si gasea o scuza penibila.aceasta fiind ca sunt prea copila.chestie e ca se dadea la alte fete de fata cu mine, vorbea despre ele de parca ar fi vrut sa ma faca geloasa.imi umbla in telefon, imi zicea sa ies afara si apoi spunea ca pardon daca iesiti(eu cu prietenele mele). ma baga mereu in seama chiar daca eu treceam pe langa el si nici nu-l priveam, vorbea cu mine despre o gramada, avea incredere in mine sa-l ajut cu diferite chestii, se dadea la mine.are zile in care nu mai scap de el si zile in care nu ma baga deloc in seama.nu inteleg... daca nu ma place si daca nu vrea sa fim impreuna de ce nu ma lasa in pace? va rog frumos daca ma puteti ajuta...sad

Răspuns Câştigător
| adrian_6031 a răspuns:

Ferestete de baieti ca el pentru ca ma stiu pe mine si din descriere de mai sus ala sunt eu acum 5-6 ani. si crede-ma ca habar nu are ce vrea mai lasa-l un timp sa se plictiseasca de fufe si dupa aceea treci in fata si spune-i ce ai pe suflet

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca tu esti prea copil (asta nu e o scuza penibila, este un motiv foarte intemeiat) si fiindca nici el nu e prea matur. Nu te iubeste, nu vrea sa fiti impreuna, dar il flateaza faptul ca esti indragostita de el si nu vrea sa piarda o admiratoare. Face bine la orgoliu.
Mai bine lasa baietii, ocupa-te de scoala, invata o limba straina, un limbaj de programare.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea poate acest baiat nu te vrea ca pe o prietena in adevaratul sens al cuvantului ci te considera prietena lui de suflet careia ai poate spune orice, isi poate impartasi gandurile side aceea nu vrea nimic mai mult.Parerea mea este sa-l lasi sa vezi daca te place si sint sigura ca iti va cere el prietenia adevarata care de fapt tu ti-o doresti.Nu insista prea mult tu, baietii se plictisesc repede de astfel de fete.Bafta.

eileen
| eileen a răspuns:

Prietenul asta al tau e un mare tantalau si un nesimtit daca se comporta asa cu tine. Ce barbat e asta? Cu asa ceva vrei sa iti petreci tu viata? Sincer, eu iti recomand sa ii dau un sut undeva, sa iti vezi de tineretea ta, pentru ca marea e plina de pesti, cum se spune. Nu vezi ca doar incearca sa profite de tine, stie ca il vezi ca pe lumina ochilor tai si poate sa faca orice din tine? Fugi cat inca mai esti realista.

eileen
| eileen a răspuns:

Prietenul asta al tau e un mare tantalau si un nesimtit daca se comporta asa cu tine. Ce barbat e asta? Cu asa ceva vrei sa iti petreci tu viata? Sincer, eu iti recomand sa ii dau un sut undeva, sa iti vezi de tineretea ta, pentru ca marea e plina de pesti, cum se spune. Nu vezi ca doar incearca sa profite de tine, stie ca il vezi ca pe lumina ochilor tai si poate sa faca orice din tine? Fugi cat inca mai esti realista.

| otypa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui tot ce te doare asa verde in fata. iar daca nici asa nu intelege mai bine ia-i spune pa inainte sa-ti spuna el tie.asa nu se mai poate, cand are chef te iubeste mult iar cand nu are chef nu il intereseaza.si chiar daca nu vrea sa fie cu tine nu te lasa in pace pentru ca cu tine face ce vrea si vorbeste cum vrea. te crede marioneta lui...sauadica cum il ajuti te baga in seama, si dupa aia nuuuu? da da prietenii la nevoie te cunoaste.mai bine tii fruntea ridicata.incearca sa faci si tu asa cum face el sa vezi ce o sa zica. o sa-i placa? hm, succes superbad

| otypa a răspuns:

Aha si inca ceva...
de ploaie te poti ascunde
dar de dragoste nu ai unde
ca oriunde te-ai ascunde
tot la inima iti patrunde

| deiutza_9183 a răspuns:

Poate el isi doreste alceva de la tine o aventura intreaba-l pe fata daca nu vrei sa fi cu mine de ce nu ma lasi in pace o data daca vrei sa afli raspunsu pe el trebuie sal intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile sau cam schimbat intre noi de la o vreme....incerc sa-l evit...sa nu mai trec pe acolo pe unde stiu ca este si el...si chiar astazi a trect pe langa mine si mi-a zis buna,eu nu l-am vazut si normal ca daca nu l-am auzit nu aveam cum sa-i raspund.si de obicei nu-l salut eu prima.si a trecut,s-a uitat inapoi si vazand ca eu tot nu ii raspund,s-a uitat la colega mea,apoi la mine si apoi la prietenul lui cu care era si a facut o fatza gen "ce naiba i-am facut de nu imi raspunde". multumesc mult pt sfaturi :* si...cum sa zic...nu era vorba ca atunci cand vroia sa-l ajut se purta frumos.asa se purta mereu....chiar daca vroia ceva,chiar daca nu. si, eu pot spune ca sunt o fire mai orgolioasa si certareatza. ii vorbeam urat sau chestii de genul si el tacea si inghitea.nu ii raspundeam cand imi zicea ceva...si insista si insista pana ma uitam la el. el e gen,tipul care umbla numai cu d-alea de 14-15 ani pentru ca le prosteste repede,cred ca intelegeti ce vreau sa zic....si el are 18 ani...e o fire dificila....de neinteles...si cu toate astea il cunosc mai bine ca pe mine....stiu ce ar face...stiu ce ar zice chiar daca nu mi-am petrecut foarte mult timp cu el....este exact ca mine, dar baiat...:-

| bennys a răspuns:

Cel mai bine sa nu il mai bagi tu in seama, sa fii tare chiar daca il placi... din cate observ. Inca ceva:"lasa timpul sa treaca" nu cred ca e o solutie, oricat de greu ti-ar fi sunt o gramada de baietii (si eu am fost in situatia ta si cu tot greul am reusit sa ma debarasez de ea) Sper sa-ti fie de folos!

| superbad explică:

Lucrurile sau cam schimbat intre noi de la o vreme....incerc sa-l evit...sa nu mai trec pe acolo pe unde stiu ca este si el...si chiar astazi a trect pe langa mine si mi-a zis buna,eu nu l-am vazut si normal ca daca nu l-am auzit nu aveam cum sa-i raspund.si de obicei nu-l salut eu prima.si a trecut,s-a uitat inapoi si vazand ca eu tot nu ii raspund,s-a uitat la colega mea,apoi la mine si apoi la prietenul lui cu care era si a facut o fatza gen "ce naiba i-am facut de nu imi raspunde". multumesc mult pt sfaturi :* si...cum sa zic...nu era vorba ca atunci cand vroia sa-l ajut se purta frumos.asa se purta mereu....chiar daca vroia ceva,chiar daca nu. si, eu pot spune ca sunt o fire mai orgolioasa si certareatza. ii vorbeam urat sau chestii de genul si el tacea si inghitea.nu ii raspundeam cand imi zicea ceva...si insista si insista pana ma uitam la el. el e gen,tipul care umbla numai cu d-alea de 14-15 ani pentru ca le prosteste repede,cred ca intelegeti ce vreau sa zic....si el are 18 ani...e o fire dificila....de neinteles...si cu toate astea il cunosc mai bine ca pe mine....stiu ce ar face...stiu ce ar zice chiar daca nu mi-am petrecut foarte mult timp cu el....este exact ca mine, dar baiat...:-

| superbad explică:

Lucrurile sau cam schimbat intre noi de la o vreme...incerc sa-l evit...sa nu mai trec pe acolo pe unde stiu ca este si el...si chiar astazi a trect pe langa mine si mi-a zis buna, eu nu l-am vazut si normal ca daca nu l-am auzit nu aveam cum sa-i raspund.si de obicei nu-l salut eu prima.si a trecut, s-a uitat inapoi si vazand ca eu tot nu ii raspund, s-a uitat la colega mea, apoi la mine si apoi la prietenul lui cu care era si a facut o fata gen "ce naiba i-am facut de nu imi raspunde". multumesc mult pentru sfaturi :* si...cum sa zic...nu era vorba ca atunci cand vroia sa-l ajut se purta frumos.asa se purta mereu...chiar daca vroia ceva, chiar daca nu. si, eu pot spune ca sunt o fire mai orgolioasa si certareata. ii vorbeam urat sau chestii de genul si el tacea si inghitea.nu ii raspundeam cand imi zicea ceva...si insista si insista pana ma uitam la el. el e gen, tipul care umbla numai cu d-alea de 14-15 ani pentru ca le prosteste repede, cred ca intelegeti ce vreau sa zic...si el are 18 ani... e o fire dificila...de neinteles...si cu toate astea il cunosc mai bine ca pe mine...stiu ce ar face...stiu ce ar zice chiar daca nu mi-am petrecut foarte mult timp cu el...este exact ca mine, dar baiat...:-