| anonim_4396 a întrebat:

De banchet, am pupat-o pe fata pe care o plac de 2 ori pe obraz dar ea nu a zis si nu a facut nimic. S-a intors si a dansat. Dupa aia m-am dus si eu, am dansat si m-am sarutat cu o alta fata.Se uita destul de des la noi. De ce a facut ea asa( si faza cu pupatu) si oare ce a crezut de gestul meu?

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Eu cred ca ea te place si nu a zis nimic si nu a facut nimic pentru ori:
1 credea ca iti bati joc de ea ca o pupi asa la baza
2 ca e timida si era normal sa numaif aca nimic.
si la voi s-a uitat p ca i s-a parut ciudat ca inainte o pupai pe ea dupa ai trecut l alta.(si pariu ca acum crede ca nu o placi si doar iti bati joc de ea)
asta iti trebuiehappy

1 răspuns:
| Ramonaaaa a răspuns:

Tie iti place fata deci ai preluat initiativa.Chiar si 2 pupici pe obraz ar fi avut "menirea" sa o emotioneze sau sa ii "smulga" o reactie fetei daca si ea te placea.
Chiar daca nu a zis si nu a facut nimic,daca a dat semne de emotie gen s-a inrosit,s-a fastacit,a zambit atunci poate ca te place.Dar daca pur si simplu a aratat (sau a fost!) fastacita si jenata atunci poate ca a vrut sa scape mai repede de tine,sa iti dea de inteles ca nu te place,ca nu i-a pasat de gestul tau din moment ce nu simte nimic pentru tine.
Ok,te-ai sarutat cu o alta fata in speranta de a vedea mici scene de gelozie la fata de care iti place sau macar o reactie ceva si ai vazut sau ai crezut ca ai vazut ca se "uita destul de des la tine".Bineinteles,ai fost in culmea fericirii.
Putea sa se uite des la voi pentru ca era geloasa pe fata respectiva,uimita de gestul tau,indignata ca ai sarutato pe ea si dupa ai sarutato pe fata aceea,etc.
Depinde si ce fel de privire a avut : de gelozie,de uimire,de scarba,de indignare laughing.
Ar trebui sa intrebi si alti fosti colegi care au fost prin zona si au vazut daca nu cumva s-a uitat fata respectiva la voi.Cere mai multe pareri. Apoi,intereseaza-te ce fel de priviri ti-a "aruncat",asa cum am mai zis.
Legat de ultima intrebarea,gestul tau ar fi putut surprindeo intr-un mod placut,daca simte si ea la fel,sau intr-un mod neplacut,daca nu simte la fel. Poate nu a fost surprinsa cine stie cat pentru ca,poate,se astepta ca tu sa faci acest gest.
Poate, nu a luat in serios acest gest, pentru ca pana la urma i-ai dat pupici pe obraz nu ai sarutato si acest lucru il puteai face din prietenie sau cu ocazia evenimentului.