| Alegeo a întrebat:

De cand sunt cu prietenul meu niciodata nu am simtit ca "nu mai vreau sex"pentru ca niciodata nu m-a satisfacut in totalitate. Avem 2 ani impreuna si pot spune ca mi-ar place sa fie mult mai activ sexual. El a fost prima persoana cu care pot spune ca mi-am dat drumul pentru ca-l iubesc.
Insa el nu poate sa-mi faca fata, ori nu-l atrag in totalitate, tin sa spun ca eu am 24 si el 33, nu stiu daca e normal, ma face sa ma simt putin atractiva.
De multe ori am incercat sa vorbesc cu el, mi-am dat seama ca asa e el insa cu trecerea timpului parca merge tot mai rau. De cele mai multe ori raman cu "cheful".
As putea sa ma culc oricand cu altul deci vreau sa zic ca rau nu arat ori nu sunt urata.
Ma macina foarte mult chestia asta, am si adormit plangand de cateva ori.Chiar nu stiu ce sa fac, il iubesc mult si el pe mine dar nu pot trai asa.

27 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Stii cum e, la varsta aia hormonii nu mai actioneaza ca la 20 de ani la barbati, piere din chef, si pe langa asta, la ce te referi mai exact? Refuza sexul, termina prea repede, nu se misca bine, etc?

| Holiday a răspuns (pentru MarianWLF):

"Stii cum e, la varsta aia hormonii nu mai actioneaza ca la 20 de ani la barbati, piere din chef..."

Ce dracului bati campii, la 33 de ani esti in forma maxima in mod normal. Pe langa asta, cel putin in teorie, ai si suficienta experienta incat sa surclasezi unul de 20.

| Alegeo explică (pentru MarianWLF):

In ultimul timp spune ca nu are chef ori o facem si eu raman nesatisfacuta.
Intotdeauna mi-a placut sa o fac cu el dar el sa spunem ca o facem o data la saptamana si atunci parca pentru ca se simte obligat.

| MarianWLF a răspuns (pentru Holiday):

Difera la fiecare individ, cheful, interesul fata de partener, sunt multi factori, iti poti pierde atratia sexuala fata de partener se intampla. O fii vorba de experinta, dar daca e sa o luam asa, daca ai 30, nu e neaparat ca stii mai mult ca aia de 20, daca eu de exemplu cu tipele care am fost, am facut sex, mult, in timp ce sunt persoane mature care nu au avut o viata sexuala atat de activa pana la 30, aici nu se bate experienta cap in cap? Aici la fel depinde de viata sexuala a fiecaruia si cat de activ a fost, nu e neaparat ca daca e mai in varsta stie mai bine, pentru ca exista o multitudine de factori care determina asta, iar experienta, la ce te referi, pozitii, rezistenta? Gresesti ca generalizezi, mai in varsta nu inseamna neaparat mai experimentat sau mai bun, nu poti pune in balanta asta, o persoana la 25 de exemplu, poate a facut mai mult sex la viata ei decat una de 40, cluburi, gagici, experiente multe, ma intelegi laughing, difera de la individ la individ cat de activ a fost, tocmai de asta nu putem spune care e mai experimentat.

| MarianWLF a răspuns (pentru Alegeo):

Uite, eu pe unde am muncit, am 22 de ani, dar mi-am facut cunostinte mature, si dau de ei zi de zi, vorbim atatea stiu cam ce conceptie au si cum gandesc. Poate fii obosit, stresat, esti in forma la 30, dar psihicul e schimbat, intreaba-l daca il macina ceva, ce nu e in regula, intreaba-l daca se mai simte atras de tine sexual sau e plictisit, crede-ma, cand un barbat e atras sexual de o fata, nu exista odata pe saptamana, exista odata pe zi, sau de mai multe ori, iti zic din ce am trait si eu. Uite pune-ti niste intrebari, era mai activ la inceput? Cerea el o partida de sex inainte sa o faci tu? Simteai ca avea dorinta puternica? Si cum e acum, ce face diferit fata de la inceput. Nu as vrea sa dramatizez, dar, sunt cazuri cand iti pierzi atractia sexuala fata de partener.

| Alegeo explică (pentru MarianWLF):

Niciodata nu am facut o in fiecare zi... daca am fost in vacanta si 5 zile am stat intr-un hotel si ne am culcat o data... deci imagineaza ti. Eu mi am dat seama ca el nu dă atata importanta acestui subiect.
Chiar e o problema

| MarianWLF a răspuns (pentru Alegeo):

Acum e clar, daca de la inceput a fost asa, inseamna ca asa e el, asta e concluzia. Daca tu vrei mai mult, incearca sa ii mai spui, dar dar daca nu o sa vrea sa iti ofere ceea ce ceri, ramane la alegerea ta, daca vrei sa mai ramai langa el sau nu. E doar parerea mea personala si atat, dar cred ca intr-o relatie sanatoasa, sexul nu lipseste, cel putin eu asa mi-as dori.

| Violleta2022 a răspuns:

Este vident ca el nu are cu ce sa te satisfaca, odata ce nu ai simtit niciodata cum este sa fii satisfacuta.
Probabil este si limitat mental, daca a ajuns la 33 de ani si este inca incapabil sa foloseasca ceva cu care sa satisfaca o fata, daca ceea ce are in pantaloni este prea mic.

| Alegeo explică (pentru Violleta2022):

M a satisfacut dar nu mereu, eu mereu voiam mai mult dar el nu mai putea
Acum cv timp credeam ca sexul nu e atat important intr o relatie, dar mi am dat seama ca nu-i asa.
Pt mine e destul de important si uneori simt ca pierd timpul

| SilentRain a răspuns:

Pfff-haha hahahaha
*Ma macina foarte mult chestia asta, am si adormit plangand de cateva ori.*
laughing)
Caută naibii unu tânăr, că sa nu mai plângi laughing)

| Alegeo explică (pentru SilentRain):

Nu-i de ras... daca ar fi asa simplu sa termin cu el, as gasi altul cand vreau eu.

| SG1995 a răspuns:

Fata mea dăi papuci, nu e clar de la poștă? Nu vă potriviți în pla mea. Deci dragă nu vrei să ajungi la vârstă lui o femeie actrită de viață și frustrată, scapă de el. Incompatibilitatea sexuală e un motiv suficient de bun să-i pa, deoarece relația asta nu merge nicăieri.

| Plato a răspuns:

Fiecare zi e o oportunitate de a fi din nou surprins.

| Emma30555 a răspuns:

El are un libidou mai scăzut decât tine.

| Goete a răspuns:

Explica-i necesitatea ta si propune-i sa o faceti in trei, cu inca un tip care sa iti placa.

| RaulMA a răspuns (pentru Goete):

Ce? tu te vezi ce vorbesti? Cum sa ii propui asa ceva partenerului, partenerei.tie ti-ar conveni sa faci sex in trei? Cu iubitul sau iubita si inca unul sau una? Doamne.

| Holiday a răspuns (pentru RaulMA):

Nu e pentru toata lumea, dar poate fi si asta o varianta, de ce nu?

@Alegeo:

Unele persoane au un apetit sexual redus. Exista atat barbati, cat si femei in situatia asta. Nu ai ce le face, nu e vina ta. Nu varsta e problema, la 33 de ani ar trebui sa fie in plenitudinea formei si indemanarii, dar daca nu exista dorinta de sex, e degeaba. Daca pui presiune pe el, probabil ca o luna o sa fie mai bine, dar va reveni la situatia actuala apoi. Personal iti inteleg frustrarea, dar nu ai decat doua solutii. Ori te desparti de el, ori iti gasesti un backup care sa iti rezolve problemele.
Succes!

| Alegeo explică (pentru Holiday):

El se vede foarte macho si sunt multi barbati asa iar cand vine vorba de ceva serios nu'i mare lucru de ei.
Il iubesc si am vorbit si mai ales in ultimul timp destul pe subiectul asta, si-mi spune ca se simte presionat. Poate ca e si vina mea dar eu nu pot cu asta, e un sentiment super nasol.

| Holiday a răspuns (pentru Alegeo):

E normal sa se simta presat, si tu daca nu prea ai dorinta sa faci ceva si el ar insista, te-ai simti la fel. Dar una e una, alta e alta. Adica ti-ai facut datoria sa ii spui ce te nemultumeste, el e clar ca nu poate veni in intampinarea necesatatilor tale, asa ca ori suporti si iti accepti frustrarile, ori iti rexolvi problema in alt mod, respectiv cu altcineva, fie dupa ce ii dai papucii, fie in paralel cu el.

| Goete a răspuns (pentru RaulMA):

Bineinteles, o facem mereu si e super

| croissant a răspuns:

Probabil este stresat. Incearca sa faci o atmosfera frumoasa. O baie cu lumanari sau masaje cu ulei ca sa prinda erectie

| Stropdeploaie a răspuns:

Cred ca intre voi doi este o foarte mare lipsa de comunicare!

| Alegeo explică (pentru Stropdeploaie):

Chiar vorbim despre asta cel putin eu ii spun de fiecare data lucru asta iar el imi spune sa se simte prost si mereu se gandeste la asta cand vrem sa o facem si nu putem face nimic.
De exemplu aseara, dupa 3 saptamani fara sa ne vedem, voiam sa ma culc cu el si imi spune ca nu are chef, si clar ca m-am enervat, i am spus ca nu pot cu asta ca intr o zi se va termina daca o tine tot asa.

| Eduard196 a răspuns:

Eu zic sa se abtina o perioada de la masturbare ca sa ii vina cheful. Crede-ma ca daca sta cateva zile fara sa se masturbeze o sa aiba un chef cum nu l-ai mai vazut

| f2ff2fl12f a răspuns:

Spune-i sa îți dea limbi, sa îți introducă 2 degete, sa va sărutati în momentul în care îți baga dacă te satisface mai mult. Încercati poziții noi, fă-l tu pe el sa ii vina pofta de sex dacă nu are, vorbește cu el și vezi de ce este asa. Uneori, motivul poate fii și acela de a te înșela, dar sa speram ca nu. Vezi ce are, fa-l sa-i vina pofta. Misca-i penisul de sus în jos în timp ce va sărutati, fa și tu ceva. E imposibil sa stea ca fraierul, doar dacă e gay, o are pe alta sau nu mai vrea sa o facă. Vezi ce are, eu nu mai stăteam pe gânduri, având 15 ani, apoi el. happy

| IasminaIasminna a răspuns:

Ați putea incerca terapia de cuplu..sa le rogi sa ți acorde o jumătate de oră să vorbiți calumea.,încearcă să vorbești cat mai deschis și mai mult cu el...

Ori,poate fi de vina și faptul că poate nu i convine ceva din ce faci, sau ce nu faci când aveți contacte sexuale. încearcă să le tragi de limba, sa l întrebi de ce nu mai vrea, dacă ai făcut ceva ce nu trebuie, sau ce ai putea face.

| Andreea29042015 a răspuns:

Si eu trec prin asta...ei sunt satui de sex dar te poti duce la altul si eu as face asta dar si.a revenit în forță iubitul meu dar daca ar fi la fel si eu as incerca cu altul