| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori se masturbeaza pe zi un baiat? dar o fata?

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, atat fetele cat si baietii se masturbeaza o data la 2-3 zile.

| M.J. a răspuns:

Un baiat, de cate ori i se "scoala", o fata cred ca la fel, numai ca ei nu i sa scoala

| MisterKat a răspuns:

In functie de anotimp, de cursul valutar... intelegi tu ca doar esti om mare!hee hee

| maxQ a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, unii simt nevoia mai mult iar altii mai putin, depinde de activitatea hormonala deci nu este o regula...Fiecare face de cate ori simte nevoia...

| MarYoBenucci a răspuns:

Bubulina : eu nu m-am masturbat in viata meaaaaaaaa

si am peste 20 de ani
hai sa fim seriosi .sti la baieti cum se spune laughing cine nu recunoaste e ce-l m-ai mare l*****u asa si tuwinking bafta happy

| BUBULINA a răspuns:

Dar e ceva obligatoriu?
eu nu m-am masturbat in viata meaaaaaaaa
si am peste 20 de ani

| BUBULINA a răspuns:

@MarYoBenucci prea putin ma intereseaza pe ce crezi tu
ce vrei sa zic ca ma masturbez, cand eu nu m-am masturnbat in viata mea
Nu te mai baga aiurea in seama cu mine daca nu ma cunosti

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Si daca simte nevoia sa se masturbeze din 4 in 4 ore? laughing))

| just4fun_8801 a răspuns:

De cate ori simte nevoia, unii mai putin altii mai mult. Cel mai bun leac pentru barbatii care se masturbeaza e o iubita nimfomana smug

| pysyk17rasfatat a răspuns:

Da crezi ca trebuie? na daca ai tu placere poti de dimineata dupa masa sa intre mancarea bine si searalaughing))))da intre mese niciodata nu laughing)poate nu trebuie chiar nicioadata laughing))t cred hormoni...fierbtonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori simte nevoia.
Nu este o regula.

Sanatate :*

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe zi? nu cred ca e asa de bine de mai multe ori pe zi... poate pe saptamana, pe luna, depinde cand simti nevoia sau pe unde esti cu privirea ( ma intelegi ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori simti nevoie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleu! stai la locul tau! ce-ai mai? n-ai fost tinut in brate cind ai fost bebe? normal ar fi fost :
-Salut, am x ani si vreau sa stiu de cite ori pot sa-i dau in cap? pentru raspuns la aceste intrebari, adauga virsta! vezi ca eu am patit-o!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei inainte si dupa masa, insa nu este o regula generala, o poti face si intre mese. rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Bubulina sunt de acord cu tine. nu cred ca e obligatoriu sa ne masturbam cu toii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totii*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori e nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUBU-LINA a răspuns:
Dar e ceva obligatoriu?

eu nu m-am masturbat in viata meaaaaaaaa

si am peste 20 de ani

PA! Du-te si spune la un doctor asta. te ia si te bate laughing
pacat ca iti este rusine de adevar :pe
dar in cazul asta nu e o rusine sa te masturbezi.
am 18 ani. am 3 saptamani de cand nu m-am mai masturbat si nu am nici femeie. dar. nu simt nevoia. tot ce vreau e sa fumez. sa visez incontinuu Ibiza :X
Sfatul meu : Think Green! :X

Bubu-Lina. esti prima din viata mea care o aud ca nu sa masturbat! happy Da' nu cred. stai calma laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mai auziti de la cineva asta : BUBU-LINA a răspuns:
Dar e ceva obligatoriu?

eu nu m-am masturbat in viata meaaaaaaaa

si am peste 20 de ani... Inseamna ca minte! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele care se masturbeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am zile cand il ranesc si de cate trei ori.chiar si cu iubita, cateodata se mai cere facuta si asta! si aia care zic ca nu s-au masturbat niciodata is cei mai mari labagii de fapt.so degetica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand simte nevoia...de ex azi de 3 ori si in restul saptamanii poate nu sau mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...in mod normal nu este bine sa faci asta. Stiu ce spun unii si altii ca asa te destresezi etc etc. Dar nu este bine. Tu ai idee cate proteine si saruri se pierd prin eliminarea lichidului seminal? Nu cred, dai un google si vezi ce se pierde prin asta. Apoi iti afecteaza si creierul, cand ajungi sa vezi ceva ce te excita jap in baie, ajungi sclavul unei dorinte. Este o patima asta. Fa sport ca sa scapi de lucrul asta negativ. Eu asa am facut pentru a scapa, a fost foarte greu cateodata, dar acum ma bucur de fiecare data cand imi aduc aminte ca nu mai am obiceiul asta. Faci sport, foarte mult sport. O sa te simti mai bine decat crezi tu, organismul o sa reziste mai mult la efort, musculatura o sa se dezvolte mai bine si tot asa. Ca sa nu mai pomenim ca masturbarea este un pacat mare. Asa ca roaga-te la Dumnezeu si fa mult sport si o sa scapi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori simt nevoia iar cei care spun ca nu se masturbeaza pai ei o fac mai des

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie dupa fiecare masturbare imi place sa imi inghit propria sperma... e foarte buna...incercati si voi

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

De cate ori simte nevoia eu de exemplu am 15 ani si ma masturbez minim 8 ori pe zi