| mitytyk a întrebat:

De cate ori sunt cu prietenul meu sunt foarte stresata ...cum as putea sa ma relaxez si sa nu ma mai gandesc la nimic, sa ma las dusa de val, sa uit de tot ce e in jurul meu?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai si eu eram cam ca tine, adica nu ma simteam asa in largul meu, mi-era teama sa nu fac vreo gafa, sau sa aiba o parere rea despre mine, el se purta foarte normal, glumet, natural, insa eu cam lasam de dorit. dar intre timp, mi-am dat seama ca nu am de ce sa fiu asa, asta e normal, din moment ce il iubesti foarte mult, te confrunti cu aceasta situatie, incearca sa nu te stresezi, lasa sa vina totul de la sine, fi naturala, ai incredere in tine, fi comunicativa, optimista...incearca sa te relaxezi, ca nu ai de ce sa fi stresata, eram si eu asa candva, dar m-am schimbat intre timp.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E o problema pentru multi. Si eu am trecut prin asa ceva. Ideea e ca de multe ori exageram pentru a arata persoanei iubite cat tinem la ea. Trebuie sa fim naturali. Fii sigura ca de multe ori esti draguta pentru el fara sa vrei. Sunt unele gesturi involuntare care atrag baietii la nebunie. Incearca sa fii tu naturala.

| IQOnly a răspuns:

Indentifica cauza stresului! Si incearca sa spui ca totul va fi bine.

| DiannaDi a răspuns:

Aceeasi problema o aveam eu cand aveam prieten, insa in timp va trece. dar pana atunci trebuie sa rezolvi tu problema.
solutia problemei tale tine de autocontrol. trebuie sa fii optimista si sa iti invingi temerile, sa fii mai tandra cu el.incearca sa faceti cat mai multe plimbari.in loc sa stati in casa sau pe banca, plimbati-va cat mai mult. asa mai vezi si tu una-alta.si uiti de stres.

succes!happy