| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori vorbiti la telefon cu partenerul pe zi? 3-4 ori pe zi e ok sau e mult?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acum locuim impreuna. Cand nu locuiam impreuna vorbeam cam de 3 ori pe saptamana. Acum, daca unul pleaca mai multe zile, vorbim cam o data pe zi sau un pic mai rar (de doua ori in trei zile). De 3-4 ori pe zi as innebuni, practica as pierde jumatate de zi la telefon.

| monyk a răspuns:

Buna, eu vorbeam cu fostul iubit de cate ori simteam nevoia sa ii simt vocea si sa aud vb dulci, sa vad daca e bine, unde e si cu cine, pentru ca eram cam geloasa, dar nici nu e bine sa stresezi prea des partenerul daca are cv treaba sa il suni non-stop.

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana...nu de cite ori te suna e important ci cum se comporta cu tine cind va intilniti.

| Linda a răspuns:

Mi se pare mult. Daca stai in acelasi oras mai bine te intalnesti si povestesti mai multe decat tot cu taraita. Daca unul dintre noi e plecat in alt oras, tara, ne sunam cam o data pe zi, seara.

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde de fiecare! Noi ne-am obisnuit sa vorbim destul de des la telefon.Cam de 4-5 ori pe zi. Daca nu il sun eu sa spun 2 ore, ma suna el...happyOricum nu vorbim mai mult de 2 min.

| M.J. a răspuns:

La inceputul relatiei(pana sa vina la mine acasa)vb f des(10-15 ori/zi)... dar acum, mai tot timpul este la mine, daca mai vb de 2-3ori/zi...nu vb f mult, doar cf, unde esti, cand vii la mine? chestii d-astea de cateva min

| Orannginna a răspuns:

Depinde si de cat de des va vedeti. Daca va vedeti o data la cateva zile este normal sa vorbiti mai mult la telefon, dar daca va vedeti zilnic...nu prea ar mai fi multe lucruri de spus si prin telefon. happy

| sorin a răspuns:

De 2-3 ori vorbesc cu prietena si crede-ma ca e mai mult decat suficienthappy

| SweeTLemon a răspuns:

Stam impreuna dar vb de cate ori avem nevoie la tel...

| Brigitta a răspuns:

Cred ca depinde de la cuplu la cuplu daca e suficient sau nu numarul de apeluri happy
Eu sunt foarte apropiata de prietenul meu. Cand suntem departe unul de celalalt ne sunam oricand avem timp liber. Nu stiu sa-ti zic un numar fix. aproximativ 5-8 ori pe zi happy Dar cand suntem in tari diferite numai de maxim 3 ori pe zi pentru ca e scump big grin (si atunci mai bine vorbim pe mess) big grin

| bibydraguta a răspuns:

Oooo eu vorbesc cu partenerul meu cam de 6 ori pe zi sa zic. poate si imi mult plus mesaje...

| pam_pam a răspuns:

Mie mi se pare mult. O data pe zi e de ajuns. Maxim de doua, daca sunteti la inceput. Eu una consider ca e sacaitor. Si in general stiu ca nici baietii nu prea suporta sa vorbeasca mult la telefon, si pe majoritatea care stau mai mult de un minut, ii vad cum dau ochii peste cap. Deci da, o data pe zi e de ajuns. Deja devine small talk.

| cutie a răspuns:

OOO pai cam de 5 ori chiar mai mult...sau daca e la mare si asa aveam un prieten cu care ne trimiteam mesaje toata noaptea nebunie si ne sunam si vb in soaptalaughinga disparut si e mai simplu de dormitlaughing

| cutie a răspuns:

Eu nu am probleme cu banii ca ma suna ellaughingsi cateva mesaje pe zi nu stricau am baniirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pana acum nu am avut prieten, dar daca as avea as vorbi aproape toata ziua la telefon cu el+mesaje. Dupa parerea mea relatiile la varsta adolescentei fara sa te vezi sau sa vorbesti cu iubitul/iubita in fiecare si la telefon sunt plictisitoare.(parerea mea)

| alexia_5003 a răspuns:

Eu vorbeam de cum ma trezeam. faceam pauza sa mancam. vorbeam iar...pana avea unu din noi treaba.si seara vorbeam si pana la 2 dimineata...ca aveam credit amn2. dar nu e bine. ti-o spun sigur! cred ca de 2 ori pe zi e de ajuns!