| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile o prietena apropiata se tot supara pe mine si nu inteleg motivul. Prima ora se tot supara ca nu-i raspundeam la telefon deoarece imi faceam temele si si nu ii spuneam, iar acum ea insistase sa ne mutam din banca si sa nu mai fim apropiate deoarece a primit un cadou si vrea sa invete mai bine.Acum iar s-a suparat si nu inteleg de ce si imi spune mie ca tot eu am devenit nesimtita si rea si ca e vina mea. Eu vreau sa aflu ce are cu mine pentru ca nu ma simt bine sa fie cineva suparat pe mine.straight face Ce sa fac?

22 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Fa-ti alta prietena straight face

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Trebuie să discuţi cu ea despre asta.
E foarte important, dacă tu ţii la ea.
Să rezolvaţi această neînţelegere, că nu e corect nici faţă de tine nici faţă de ea. Veţi avea amândouă de pierdut.Veţi pierde o prietenie specială, şi vă veţi pierde una pe cealaltă.Şi e păcat să pierzi un prieten apropiat.
Cred că aţi trecut prin multe împreună, până acum. Însă acum a venit timpul să treceţi şi peste acest necaz este o încercare foarte grea pentru amândouă dar ţiine cont de prietenia voastră.puppy dog eyes
Decii nu te lăsa, luptă pentru ea. Şi scăpaţi de tot ce vă stă în drum pentru că abeea atunci va fi bine pentru amândouă. O prietenie adevărată nu se uită niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da zi-i draga si tu cine zice ala este ca magarul din poveste, e dracia naibii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si ea sa-i zica " Si magarul a murit si tu l-ai inlocuit "?batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor nu stiam de asta, sincer, asta e raspunsul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, asta e replica. Ca doar nu lasam noi treaba neterminata, ca nea, nu-i frumos sa lasi ceva neterminat laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

asa e, cine nu papa tot mai primeste o portie laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cui pe cui se scoatebatting eyelashes.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

eu nu cred in zicala asta, daca ma doare maseaua cum facem? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti mai dai un pumn in gura sa te mai doara una laughing. Creierul se concentreaza pe o singura durere din cate stiu eu.batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

da, la capitolul masele sunt as, daca ma durea una din partea stanga trebuia sa ma dau la cealalta din dreapta, aplicam doi pumni la plex maselei de i se ducea durerea in bolta palatina unde se intalnea cu cealalta si uite-asa nu ma mai durea o masea laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vezi ca se poate :devil).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

da, ma dureau 2 masele rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cica omleta e buna in cazu astawinking.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

you have one letterwinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

And you si chiar imi vreau raspunsulbatting eyelashes.

| Ina93 a răspuns:

Pai sa porti o discutie cu ia direct si intreb-o de ce se supara pe tine ..sau ce motive ar avea cu tine.

| Ina93 a răspuns:

Pai sa porti o discutie cu ia direct si intreb-o de ce se supara pe tine ..sau ce motive ar avea cu tine.

| anca29 a răspuns:

Trebuie sa porti o discutie libera. Daca contiua asa si insista ca e vina ta inseamna ca nu iti e prietena buna...

| mimi11 a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu ea.E foarte importanta o comunicare deschisa intre doua prietene foarte bune, iti vorbesc din proprie experienta! Sper sa te ajute sfatul.

| FelyB a răspuns:

Insista si intreab-o care-i treaba s.a. fix in asa situatie eram si eu aul trecut, prietena mea spunea ca este si vina mea ca nu poate invata ca o sustrag in timul lectiei s.a. daca vezi ca ea nu doreste sa tina legaturas cu tine, daua dracului) prietene multe sunt.

| elena7 a răspuns:

Daca iti era prietena adevarata nu iti zicea ''sa va mutati din banca ca nu poate ea sa invete'' o prietena adevarat nu face asa ceva putea sa-ti zica, ca ar fi mai bine sa fiti amandoua atente la ore sa va concentrati la lectii ca doar aveti timp in pauza sa vorbiti dar eu cred ca este doar un motiv ca sa se supere pe tine adica sa se indeparteze de tine= nu o sa mai fiti prietene si aia ca te-a sunat si nu iai raspuns ca nu ai auzit putea sa inteleaga... eu zic vorbeste cu ea si intrabo ce se intampla de ce se comporta asa... poate iti explica dar din puncul meu de vedere o prietena nu face asa ceva. multa bafta!