| ganton a întrebat:

De ce acum toti cocalarii sufera cu invatatu' limbii chineze si arabe?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Ca sa bage statusuri "smechere" pe mess

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pun pariu ca limba romana nu o stie nici macar 30%!

| Papusik a răspuns:

Macar bine ca invata ceva.

| Aliutza a răspuns:

Poate o sa ramai surprins, dar aceia nu sunt cocalari. Din contra, sunt oameni isteti. Limbile nordice si limbile asiatice nu sunt stiute de orice si pe piata europeana, mai ales pe cea romaneasca, se cauta traducatori care sa cunoasca astfel de limbi. Engleza, franceza, germana, spaniola sunt limbi stiute aproape de toata lumea, motiv pentru care nevoia de traducatori care sa le stie nu este prea mare. Totusi, daca pe diploma ta scrie chineza, japoneza sau suedeza, ai sanse mult mai mari sa te angajezi pe un post foarte bine platit.
Intr`un oras sunt zeci de traducatori care cunosc engleza, italiana, franceza, etc. Cam cati bani crezi ca ai castiga daca ai fi singurul din orasul tau care face traduceri din si in chineza? Sau japoneza?

| valy31 a răspuns:

Cocalarii nu se straduiesc sa invete limba romana corect, daramite chineza sau araba. Cred ca ii confunzi.

| ganton explică:

Ce retardati, iar tu NăluLe, ce fata de bosorog ai.

| ganton explică:

Bravo narcis, esti de-al meu.