| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand o persoana marturiseste alteia iubirea, persoana iubita isi bate joc de cel ce o iubeste, sau o ia in eas sau orice alt ceva cei raneste sentimentele?

4 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Iti spun sincer, cei ce isi bat joc nu merita iubire. Trebuie sa fii ultimul om ca sa-ti bati joc de un sentiment frumos precum este iubirea. sau sa-ti bati joc de cei ce iubesc. Eu unul am invatat ca trebuie sa-ti marturisesti sentimentele orice ar fi. chiar de nu ai sanse. Iubesc o fata si i-am spus asta. Ea mi-a spus frumos ca ma place si ea, dar nu in sensul acela. Eu am acceptat marturisirea ei si i-am spus ca o voi iubi fara sa cer ceva in schimb, deoarece iubirea ce o port pentru ea este una sincera si divina. Vreau sa o protejez si sa o ajut, chiar si in legaturile amoroase. Sa nu se aproprie de ea vreun nenorocit care vrea doar. stii tu ce. In prezent, inca o iubesc la fel de mult. Ii fac poezii uneori si alte lucruri manuale facute de mine insumi. Chiar de vom ramane prieteni, dar cine stie? Poate Dumnezeu vrea mai mult de atat, si se va intampla ceva in viitor. Asteptam. Imi pare rau pentru ca nu ai gasit persoana potrivita pentru tine inca. Te rog incearca sa uiti de el si sunt sigur ca viitorul ne pregateste fiecaruia in parte "surprize" placute. Succes in dragoste!

| anonim_4396 explică (pentru AndreyG):

Problema e ca el e cu 3 ani mai mare si cam incepe sa-si dea seama ca-l plac.si mi-e frica de ce ar putea sa se intample daca ma va intreba daca il plac si ii voi spune adevarul

| AndreyG a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se va intampla aceasta, il vei privi in ochi si cu toata sinceritatea ii vei spune. Daca te va intreba daca il placi, sunt mari sanse sa te intrebe pentru ca si el te place. Dar iti mai spun odata. Uita-l. Nu merita baiatul. nu merita daca isi bate joc de iubire. Se poate sa te raneasca mai tarziu.

| hunea a răspuns:

Poate pentru ca acel cineva nu stie ce inseamna sa iubesti.suferi se simte,nu merita,pare un om fara scrupule, chiar daca sentimentul nu e reciproc, nu arunca cu pietre in iubire.e rau.incearca sa treci peste si sa nu iei in sema rautatile.