| DiannaDi a întrebat:

De ce baiatul care sustine ca nu simte nimic pentru mine, cand m-a salutat ieri, s-a uitat intr-o alta parte, nicidecum la mine, si mi-a evitat privirea cand a trecut pe langa mine? ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Radu18 a răspuns:

Poi poate nu ii place de tine si poate nu simte nimic pentru tine, Sau poate are pe altcineva depinde de situatiewinking

| bngthtbx a răspuns:

Poate pentru ca vrea sa-ti arate cat de indiferent e? Sa te faca sa nu mai simti nici tu nimic zic eu... Nu cred ca simte ceva si iti evita privirea din cauza asta pentru ca baietii simt cam rar ceva si cand o fac, nu prea o pot ascunde (decat cu multa experienta de viata).

| evilestevil a răspuns:

Se simte vinovat, nu stim toata povestea, asadar nu putem fi concreti. Chiar daca am stii toata povestea, imagineaza-ti ca nu am fi in stare sa iti spunem ce este in capul lui.
Niciodata sa nu cauti un raspuns pe care vrei sa il auzi, oricat de fals ar fi.

| MadalinaD a răspuns:

Poate ca e genul de baiat caruia nu ii place sa isi marturiseasca sentimentele.Dar cei mai multi oameni nu reusesc sa isi ascunda adevaratele trairi sufletesti.Deci sfatul meu este sa te orientezi in functie de indicii comportamentali si nu in functie de vorbe.
P.S.:Inainte sa faci ceva, asigura-te ca ai distins indicii comportamentali corect.

| Doηηa a răspuns:

Te place.