| nutsa a întrebat:

De ce baietii simpatici is cuplati cu fete urite iar fetele frumoase is cuplate cu baieti uriti?

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Daca tu vezi un tip frumos cuplat cu o tipa pe care tu o crezi urata, asta nu inseamna ca toti o vad urata. Fiecare om are o viziune diferita asupra frumosului. Odata ce sta cu ea, inseamna ca el o vede frumoasa. Si nu exista persoane urate ci doar persoane care nu stiu sa isi puna in evidenta frumusetea. Aspectul fizic mai putin conteaza, caci e tracator. Odata cu trecerea timpului aspectul nostru fizic se schimba mult, insa sufletul nu prea.

20 răspunsuri:
| Necunoscută a răspuns:

Cine zice?raised eyebrows

Nu-i o regulă. Dacă aşa s-au nimerit, ăsta le e "ghinionul" sau "norocul"happy

Sunt şi băieţi frumoşi care stau cu fete frumoasehee hee Şi inverstongue

| GymClass a răspuns:

Te doare capul?

| Loryoficial a răspuns:

Fix asa e si la minebroken heart iubesck o fata frumoasa foc, ea sta cu un "golan"
cred ca ala este Rrom! si yeu care sunt si frumybig grin si destept, ea nu vede acea dragostea adevarata pe care eu pot oferi!sad

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Legea naturistraight facehee hee

| foxi a răspuns:

Legea compensarii compensatiilor!

| marrr a răspuns:

Ce-ai tu cu ei daca se iubesc? E asa usor sa-i spui unuia ca e urat si nici macar nu te uiti la tine. Si dac-ai fi frumoasa, care e faza? Oamenii se iubesc indiferent de cum arata, indiferent de ce cred altii despre ei.straight face

| Derye a răspuns:

Nu neaparat. Oricum nu fizicul conteaza ci ce ai in cap. Daca stii sa te comporti, fizic-ul poate ajunge la un procent neglijabil. Frumusetea nu e foarte importanta atunci cand vrei o relatie (fie ea si adolescentina) care sa dureze mai mult de 1 luna.
Totul e sa stii sa ajungi sa cunosti o fata, sa stii ce slabiciuni are si sa le exploatezi.
happy

| Jeremy1 a răspuns:

Dragostea nu tine de fizic.

Pacat ca multi nu stiu asta...

| jana_2486 a răspuns:

Da si eu m-am intrebat de multe ori. dc?laughing))))) inca nu am gasit raspunsu.cred ca ar trebuie sa luam interviu unui cuplu de genul asta

| Sweet00gum a răspuns:

Am observat de muuulte ori astastraight face

| Duhovnicul a răspuns:

Nici nu iti dai seama ce egoista suna intrebarea ta...
Mai nou trebuie sa iti alegi neaparat partenerul de viata dupa aspectul fizic? Daca exista iubire de ce sa nu fie si persoane mai atragatoare cu altele mai putin atragatoare, daca ele nu sunt pretentioase si superficiale si mai ales se inteleg foarte bine?
Frumusetea e relativa, nu tot ce imi place mie trebuie sa iti placa si tie. Get over it

| Miauti a răspuns:

Da ai drepatet... iar cei care zic "nu neaparat" se inseala. de obicei baieti frumosi aleg pe cei urati pentru ca au incredere mai mult in ei, nu sunt fitosi, nu merg in cluburi (ce sanse sa aiba!). Cei urati nu au niciodata pretentii ei doresc sa aiba pe cineva care sai iubeasca. O alta chestie este ca fetele aleg baieti urtai din cauza ca sau plitisit de baieti frumosi care vor numai sex.

Baieti la randul lor cauta fete neatinse, sa mi spuna si mie o fata urata (saraca) care sa se culce cu unul frumos! Fetele frumoase cer multe se fardeaza se candesc numai la frumusete fata de una uratat care se accepta asa cum este are mereu sanse sa fie aleasa de unul care doreste ceva normal nemascat.

Si pe mine ma atrag fetele frumoase blonde cu tate maricele (30%) Dar cel mai mult ma atrag cele care au sani mici sau mai bine zis cele care sunt normale sau grase, cum am vazut la hipermarket care arata foarte bine.

Pe scurt fetele urate sunt mereu virgine la fel ca baieti urati.

| mindblower a răspuns:

Selectia naturala

| andrei a răspuns:

Pentru ca tu crezi ca baiatul e urat dar nu il privesti din perspectiva fetei:p si invers adica tie ti se apare urat doar ca esti gelos pe el si ai ava motive sa crezi ca e prost si urat si toate cele:d dar fata considera altceva si invers

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nu conteaza frumusetea daca exista iubireawinking

| Libelle a răspuns:

Vedeti? dovada oameni buni! dovada...ca aspectul nu conteaza intotdeauna!laughing

| nutsa explică:

De fapt, nu e vorba de mine, nu am nimic cu asta, e o intrebare pe care m-a rugat s-o pun sora si pe care am pus-o.In realitate si eu sunt cu un baiat care nu arata grozav, dar eu il iubesc enorm si el pentru mine este totul, pentru ca are un suflet mare, plus ca ma respecta, e tandru, si vad ca ma iubeste intr-adevar.Asa ca, dragilor, a fost o simpla intrebare, scuze, daca am suparat pe cineva.

| Derye a răspuns:

Fara suparare, Yokai@ dar aberezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pentru ca nimic nu e frumos din toate punctele de vedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cas prosti...