| Mvnzmzx a întrebat:

De ce băieţilor când le este frig li se micşorează penisul?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De la frig avem nevoie de gurita domnisoarelor sa tina de cald

| RoCkKiD a răspuns:

Penisul e ca un balonas, ca sa se ridice copul pompeaza sange in el iar ca sa revina la normal lasa sangele afara.

Cand e frig, organismul tinde sa reduca circulatia sangelui la extremitati pentru a tine in singuranta organele interne, pentru simplul fapt ca sunt mai importante. De aia cand e frig prima data iti e frig la maini/picoare.

asadar cand e frig, organismul trage si mai mult sange din el decat de obicei si de aia se face mai mic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Frigul provoaca fenomenul de contractare, caldura cea de dilatare. Teoria termodinamica este valabila si in cazul 'limbricilor'' dar si a ''anacondelor''. Nu-i asa? rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns:

Circulația sanguină este mult mai diminuată atunci când este frig, iar la extremități este normal să nu circule sângele corespunzător, sub un anumit prag al temperaturii.

| Sofer a răspuns:

Se mărește la loc când vede o domnișoară frumoasa.

| xilef123 a răspuns:

Stai linistit, vine vara
cate grade afara, atatia cm in pantaloni;-)