| RAY a întrebat:

De ce barbati/femeile care sunt populari sunt frumosi daca doar sufletul conteaza?

idoli generatiei tinere sunt personaje frumoase, sunt tineri imaturi ca nu vad sufletele din jurul lor? e ceva imatur sa consideri pe cineva urat? mi-a scris cineva o data ca sunt imatur daca nu-mi plac persoanele urate pentru motivul ca sunt urate banuiesc ca fac parte din majoritate nu? inca n-am inteles cum detecteaza uni sufletul si eu vreau sa aflu cum stiti uni din voi ce suflet are omul ala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creierul primitiv, cel care controleaza instinctele, este cel care determina nivelul de atractie pe care il simtim pentru cei din jur. La fel cum controleaza instinctele sexuale si sentimentele, in general. Prin urmare suntem programati genetic sa fim atrasi de oamenii "frumosi". Nu e vorba de ipocrize ci de instincte.

12 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Sufletul si mintea conteaza, dar pana deschid gura sau arata ce gandesc si ce suflet are, ambalajul e primul lucrul care iti ia ochii. Dar fizicul e de moment sau rezista pentru cei superfiali. Frumusetea e trecatoare, dar interiorul nu-si piede farmecul.

| RAY explică (pentru Mussette):

Esti fata? Acelas vrajeala ca conteaza sufletul

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Da, sunt fata. Si iti spun asta din experienta mea de fata, ca am avut si moment in viata in care am vazut ca fizicul a fost ultimul aspect la persoana de sex opus.winking

| RAY explică (pentru Mussette):

Rar fete sincere ce sa spun

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Eu iti zic asta, ca intamplator, demult am intrat in vorba cu un tip de aici de pe site, ne-am placut reciproc doar prin vocabular si comportament virtual, iar in ziua in care ne-am vazut, am observat ca nu avea genu meu de fizic. Era prea tarziu laughing cu timpul m-a atras si fizicul chiar foarte mult...el a stiut de la inceput ca nu s-a incadrat in tiparu meu de deal masculin. laughing El a avut vrajeala la el, spunand ca arat cumcredea, dar a avut multe de schimbat fizic la mine. laughing

| RAY explică (pentru Mussette):

Eu ma refer la prima inpresie cand vezi pe cineva te atrage aspectul fizic nu altceva fi sincera

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Daca apuca sa deschida gura si vad ca are acel ceva care sa ma puna pe ganduri, atunci nu dau atentie la fizic. Daca sunt ca la expozitie, ma uit la fizic, atunci caut sa aiba in fizicul lui ce imi place mie la unu, si nu ma refer la patratele, freza asta cu parul intr-o parte si alte aspecte de "papusel".

| RAY explică (pentru Mussette):

Atractia e involuntara

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Asta asa e.

| RAY explică (pentru Mussette):

Eu la asta ma tot refer, normal ca conteaza caracterul da prima impresie e doar aspectul fizic atat, daca il placi o dai o sansa sal cunosti daca te degusta nu-i dai sansa asa ca nu vei fi sti ce suflet are

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Da, dar uneori pe una o atrage ceva la un baiat pe alta altceva si tot asa. Acest lucru poate fi si invers.

| MrBear a răspuns:

Sufletul(rau sau bun) il recunosti in timp, sincer sa fiu, pentru ca acesta se poate "detecta" doar privind la actiunile pe care individul/individa le savarseste.