| Sara a întrebat:

De ce barbatii nu prea spun te iubesc des, dar vor sa auda de la noi asta mai mereu. Asa-i?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prima faza barbatii sunt mai sensibili si mai femei decat femeile. Nu vor sa sufere si nu vor sa recunoasca ca ar putea suferi. Si asta doar pentru ca sunt egoisti. Chiar daca s-au indragostit de persoana "potrivita", chiar daca nu - nu o sa recunoasca in primele 2 luni (ei spera ca vraja se rupe in timpul asta) nici sa-i pici cu ceara pe parul de pe c*r.

27 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce preferi, sa nu ti-o spuna, Dar sa ti-o dovedeasca in o mie de feluri, zilnic, sau, sa ti-o spuna de o mie de ori, si sa te minta si insele de "n" mii de orii?!

| fabiola a răspuns:

Se spune ca barbatii sunt niste copii mai mari, asa ca le place sa fie alintati! Dar desi sunt copii mai mari, folosesc mai mult ratiunea in dragoste si spun te iubesc numai daca simt cu adevarat acest lucru!

cami
| cami a răspuns:

Se cred masculi feroce, si cred ca pica "mai prost" daca rostesc acest cuvant laughing
Nuu.glumesc, probabil asa se cade pentru natura lor, la fel cum:
*un barbat. poate sa ezite sa se faca pe picioare, o femeie nu!
*unui barbat nu i se cuvine sa planga si sa se 'schimonoseasca'. unei femei.mda!
vezi.sunt anumite lucruri...mai bine s-o faca atunci cand simte profund lucrul asta.
Nu asa la orice pas "Te iubesc, te iubesc, te iubesc"... dulce-dulce dulce-diabet.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dar mie imi spune tot timpu'!
Asta inseamna ca e femeie?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Probabil pentru ca sunt prea orgoliosi sa recunoasca faptul ca iubesc.

auran
| auran a răspuns:

De ce nu spun? - poate nu are acest sentiment pentru persoana care doreste sa auda acest lucru
de ce doresc sa auda cat mai des acest lucru? - pentru a sti daca nu este pe teren minathee hee (fata si-a gasit altul)

Janina
| Janina a răspuns:

Depinde de barbat tongue

| inna a răspuns:

Eu cred ca ambii vor sa auda asta foarte des, acum depinde de caracterul fiecaruia.

| alexa a răspuns:

vor sa auda "te iubesc" intrucat vor sa stie ca sunt iubiti. e un sentiment unic sa stii ca esti iubit.
spun mai rar probabil datorita faptului ca vor sa para ceva mai duri fata de partenerele lor, sau pur si simplu au un caracter mai putin sensibilhappy
insa in orice situatii exista si exceptii

| dulshe a răspuns:

Pentru ca sunt unii care nu le plac sasi exprime sentimentele, sa stii ca suntem si fete asa, eu de exemplu nu-mi place sa zic la nimeni te iubesc sau nu stiu mai ce, prefer faptele!

| Notme a răspuns:

Depinde de barbat. Prietenul meu imi spune "Te iubesc" cand am nevoie sa aud asa ceva, cand ma simt trista..deodata aud un te iubesc, si cuvintele acelea chiar te ung pe suflet! Nu e nevoie sa spui te iubesc f des, chiar daca esti femeie sau barbat, important este sa demonstrezi, indiferent de sex!

| selef a răspuns:

Pentru ca nu avem tinere de minte. Deaceea uitam si aniversarile.

| andreea_8479 a răspuns:

Din cauza calitati sau defectului- ORGOLIUL-
insa daca un baiat gaseste o fata care sa ii suceasca mintile...ooo...sigur va spune t iubesctongue

| Brigitta a răspuns:

Corect cum zice SECRETEL.
De ex iubitul meu chiar si dupa ani buni de relatie imi zice in fiecare zi de mai multe ori ``te iubesc``.
Depinde de barbat. Tot asa stiu femei care nu zic acele cuvinte prea des.

| adi a răspuns:

Pentru ca sunt barbati happy

| jedi_7867 a răspuns:

Unii barbati spun "Te iubesc" mai usor decat altii. Unii o spun fara sa inteleaga ce inseamna cuvintele acestea. Altii spun rar dar cand spun are cu adevarat valoare.

Mai sunt si unii care se incapataneaza sa nu o spuna pentru ca vad in asta un semn de slabiciune sau un fel de castrare.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Unii spun, altii nu spun, unii sunt misogini convinsi, altii sunt corecti.Barbatii care iubesc cu sufletul, spun.Barbatii care iubesc cu creierasul, nu spun. Unii barbati, vor doar sa auda un;; te iubesc;; in fiecare zi, pe cand ei nu spun(sunt zgarciti in vorbe, astia se cred macho-men.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa meritati sa vi se spuna Te iubesc.
In al doilea rand, daca nu va convine ca nu auzit prea des te iubesc, luati-va un reportofon inregistrati momentul cand barbatul spune te iubesc si cand simtiti nevoia sa auzi te iubesc din partea lui dati pe repet, si nu o sa mai trebuiasca sa va puneti asemenea intrebari.
In al treilea rand, daca iti spun te iubesc ma crezi? De unde sa stiu eu ca nu ceri la inca 2-3-4 barbati acelasi lucru?
In al patrulea rand daca imi aduci o bere iti spun te iubesc de cate ori vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca mie personal nu prea-mi place sa mint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba spui aceste cuvinte daca nu le simti. Eu nu am spus in viata decat o singura data la o fata cu care am avut o relatie mai lunga de 2 luni (nu prea imi plac relatile de lunga durata).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba spui aceste cuvinte daca nu le simti. Eu nu am spus in viata decat o singura data la o fata cu care am avut o relatie mai lunga de 2 luni (nu prea imi plac relatile de lunga durata).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Le plac să fie alintați.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt k ei sunt orgoliosi dar asta nu inseamna k nu ne iubesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ei nu realizeaza ce pot face femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiu de ce, imi pun si eu aceeasi intrebare vesnic, nici prietenul meu nu imi spune te iubesc desi imi demonstraza in fiecare moment. Totusi cred ca nu o fac pentru ca sunt cam lasi, si nu vor sa iti dea incredere din teama de a nu fi inselati sau parasiti.

| dorin_9571 a răspuns:

Cum zk sufletel, j barbati zic at cand e momentul potrivit

| matteo a răspuns:

Eu nu spun "te iubesc", pentru ca, arat fapte.