| luminita_6533 a întrebat:

De ce batbatii se casatoresc cu femei mult mai tinere decat ei?

31 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Nu este o "lege". Pur şi simplu din iubire (în unele cazuri, nu big grin). Nu este ceva neapărat neobişnuit.Sunt persoane căsătorite între care este o diferenţă mare de vârstă (7-10 ani) şi se înţeleg foarte bine. (cunosc!). Eu prefer să fim de aceeaşi vârstă sau cu doar 1-2 ani diferenţă! Deci am spus.nu este ceva ieşit din comun. Însă nu este bine să te căsătoreşti din interes, ci din iubire! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că ne plac prospăturile. big grin

| clauclau_6191 a răspuns:

De strikati ce sunt

| Stefff a răspuns:

Pentru ca fetele au minte mult mai inaintata ca a baietilor.si pentru a putea fi la acelasi nivel cu femeia barbatul isi ia o femeie mai mica

| deejayra a răspuns:

In general fetele cauta baieti mai mari decat ele, sunt fete de 14 ani care au iubiti de 18-20...Motivul? Cica sunt mai maturi, protectori, bla bla bla, etc.(dar in capul lor e altceva, adevaratul motiv e ca, ma scuzati ca sunt nesimtit dar asa sunt eu, au scula mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat care se respecta si doreste sa aiba o imagine, isi va alege o femeie tanara, frumoasa, care atrage toate privirile.
Cred ca si eu voi face la fel... laughing

| SnicK a răspuns:

Mai tinere decat ei? Hmmm Pai adica de ce se casatoareste de ex. un Barbat de 25 cu una de 18? Pai straight face asta e foarte normal pentru ca o femeie se maturizeaza mai repede decat o un baiat.
Ce ai vrea? O femeie de 18 ani sa se casatoreasca cu unu de 16 care e cu puta in nisip? laughing
Trebuie sa intelegi. E chiar corect cum e.
Si la batranete...nu bunica ramane ultima? In multe cazuri.
Ehhhh e extrem de Normal.
Decat Irinel si Monica...

| Dizzydizz a răspuns:

Pentru ca femeile gandesc cu 3 ani inaintea lor
Vor sa aiba egalitate in ceea ce priv minteabig grin

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

E un lucru care se intampla numai in unele cazuri.Se casatoresc cu ele atunci cand le iubesc, dar exista si cazuri in care femeile sunt mai mari decat barbatii

| Alina a răspuns:

Barbatii care se casatoresc cu femei mult mai tinere au de obicei bani... ei le ofera banii, iar ele tineretea lor.

| Malvina24 a răspuns:

Se simt mandrii ca sunt tinere si frumoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce femeile se casatoresc cu barbati mult mai in varsta decat ele?

Răspuns utilizator avertizat
| clauclau_6191 a răspuns:

Pentru ca femeile nu toate au bani sa intretina un barbat mai tanar, barbatu poate femeia vreahee hee

| Razvan a răspuns:

Pentru ca isi vad interesul.Si "interesul" asta poate inseamna multe lucruriwinking

| deffect a răspuns:

Pentru ca ei sunt prosti si fetele le sug bani:Azi la Paris maine in Egipt.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De regula barbatii se maturizeaza mai tarziu decat femeile (nu in toate cazurile).

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca se simt mai atrasi de fetele tinere. E ceva normal. Altceva e sa fii cu o fata tanara si sa fii alaturi de ea pana la sfarsitul vietii si altceva e sa te trezesti alaturi cu o femeie matura, deja trecuta prin tinerete si afectata vizibil. Barbatilor le e mai usor sa treaca peste imbatranirea partenerei daca participa la proces.

| vampirika a răspuns:

Poate din iubire, sau unii 'mosi'au nevoie de fete mai tinere ca sa faca'treaba'in locul lor... Aberatsii de'ale loroh go on.Parerea mea este ca femeia e femeie pana moare ca are gauralaughing, dar barbatul e bun pana cand o are tare ca dupa ce e moale baba il da la o parte si de ce nu 'baba'cauta unul mai tanar sa o satisfaca sexual=]]
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zvoneste ca femeile sunt mai mature ca barbatihee hee, atunci ele caut pe cineva de nivelul lor.

| emanuelf a răspuns:

Ca sa ramana "proaspete" mai mult timp!

| therock a răspuns:

Fiindca batbatii cauta femei mai prostute.

| radu75 a răspuns:

In primul rand cred ca e un instinct animalic pe care-l mostenim de la inceputuri. Ca si animalele omul respectiv masculul i-si doreste cati mai multi multi mostenitori sanatosi, de aceea a-si alege o femela cat mai tanara cu putinta si evident cat mai fertila (in unele triburi e o lege nescrisa). Cred ca e involuntara chestia asta, din instinct, cum spuneam. Cine ar vrea sa traiasca alaturi de sotie si sa o vada cum imbatraneste? Asa, ea fiind mai tanara cu 10 ani, e intotdeauna mai mica de varsta si evident mai tanara. Ar mai fi de adaugat ca nu se compara experienta in pat a unui tanar de 16 ani cu a unui barbat de 26 ani. Eee, pustoaicele stiu de ce!

| yellowalien a răspuns:

Intreaba-l pe Irynel smug

| yonutz_7445 a răspuns:

Din iubire. Mie imi plac fetele mai mari ca mine si as vrea sa ma casatoresc cu una mai mare.Prietena mea e mai mare cu un an ca mine cu un an, si o iubesc la nebunie!

| xandra_3994 a răspuns:

Cred ca nu ai vrea sa devii moni si iri, eii poate in privinta banilor ai vrea sa deviilaughingca in restoh go ona da sh revenind l intrebare :barbatii se casatoresc cu femei mai tinere deoarece nu cred ca niciun barbat ar vrea sa steie langa o babaciune, langa o smochina(vorba simonei sensual)laughing

| KoWalSky a răspuns:

Pentru ca is mai bunelaughing

| myha_8284 a răspuns:

Uneori se simt mai atrasi de o fata mai tanara, care arata mai bine fata de o femeie de aceeasi varsta cu el, care nu se aranjeaza, nu are un fizic ca a fetelor tinere, depinde deoarece exista si iubire asta numai la unele cupluri, unii stau cu fete tinere, se distreaza si cheltuie banii cu ele laughing pe haine.etc ...parerea mea big grin

| gio a răspuns:

Pentru ca de ex barbati cu bani sunt atrasi de femei mult mai tinere pentru ca si le pot permite adica ei cumpara dragostea... eu una as prefera ca baiatul sa fie mai mare ca mine. pentru a fi la fel de matur in gandire, se spuneca fetele sunt mai mature in gandire decat baieti, de exemplu o fata de 16 ani este mai matura in gandire decat un baiat de aceiasi varsta

| voice a răspuns:

La mine diferenta este de 9 ani si nu stau cu el pentru nimic decat iubire. e un barbat simplu dar ne intelegem si ne iubimtongue
depinde de fiecare