| iAngel a întrebat:

De ce cateodata simt ca prietena mea este mai distanta cu mine?
Cateodata daca eu nu ii dau mesaj toata ziua, nici ea nu imi da(dar imi da seara si imi spune ca de ce nu am sunat-o sau dc nu i-am dat un sms, si i-am spus sa imi dea si ea dc doar eu si cateva zile imi dadea, pe urma iar nu mai imi dadea)
Cand ies cu ea doar noi doi, ne simtit super si totul este bine, daca mai iesim cu alti prieteni imi spune sa nu o mai sufoc asa cu saruturi ca sunt si ceilalti care se uita la noi si vrea sa fie si cu prietenii ei nu doar cu mine.
Cum am spus, daca suntem doar noi 2, imi promite cerul si marea, si ne simtim suuper bine. Este prima relatie pentru ea.
Cum sa o fac sa se schimbe? Daca ii spun sa se schimbe in privinta asta, se schimba pentru 3-4 zile si pe urma iar este asa, cum sa o fac sa fie indragostita nebuneste dupa mine, cum sunt eu dupa ea, sa simta ca nu poate trai fara mine, cum simt eu

4 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Cred ca nu-i place sa o saruti in public, mai ales cu pr ei, asa e intotdeauna, iar in legatura cu sunatu vrea sa vada cat de mult tii la ea, cat de mult ai nevoie sa vb cu ea, si normal ca ea nu o s-o faca, si eu nu o fac, il las pe el, sa vad cat de mult are nevoie sa asc vocea mea, sun-o si tu mai des, vorbiti mai mult, dar daca nu o suni ea crede ca nu o iubesti asa cum ne spui noua, arata-i asta, iubirea vine de la sine, nu trebuie sa o faci tu, ateapta, si nu prea lasa dupa ea, iesiti mai mult numai voi doi, fara prieteni, se simte rusinata fata de pr ei, cand e cu tine, mai bine discutati mai mult, bafta!

| MMadalina a răspuns:

Toate aceste lucruri le poti afla doar de la ea. Discuta, spune-i ce simti, ce te deranjeaza, iar ea daca te iubeste va face tot posibilul sa iti arate acest lucru.

O zi buna!happy

| Snufkin a răspuns (pentru MMadalina):

Foarte buna idee big grin!:*

| Snufkin a răspuns:

Suno zi de zi, daca nu dai macar 2 mesaje pe zi happy incurajeazo tongue este o senzatie foarte naspa cand nu primesc mesaj de la iubitu...:/ se simte singura.ia-o la un musical sau un restaurant mai mic (pizerie,chinezesc,etc) poate este putin jenata in fata prietenilor, zii sa aiba incredere in tine, ea cred ca nu vrea sa isi faca prietenii gelosi si de aceea nu vrea sa o"sufoci". Adevarat se pot pierde prieteni asa.Iti propun ceva: daca nu dau sms si iti scrie seara, cerei scuze si zii ca o iubesti foarte tare si ca ti-a fost dor de ea.Cand sunteti doar amandoi incearca sa o saruti cu tandrete si mangaio, de cateva ori dai pupici pe gat.ii va place. asa am fost si eu innebunita tongue mult noroc puiu :*