| VrRos780 a întrebat:

De ce credeți că n-o să se întâmple niciodată să se placă două persoane?
De exemplu unui baiat ii place de o fată, nu o să îl placă înapoi.
Sau unei fete ii place de un baiat și no să o placă înapoi.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca o generalizare prosteasca!
Este total gresita mentalitatea ta!

Intotdeauna cand se plac doua persoane care-s compatibile, sunt impreuna si unori ajung chiar sa se casatoreasca si sa tariasca o viata fericita.

Doar cand prostul se arunca la fete destepte, si se da mare cu vocabular de cocalar, smecher ori de misogin frustrat, atunci este refuzat din start.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

No să fie niciodată iubire reciproca crede-mă.
Eu n am cum sa te plac, când tu ma placi, natura ne controlează

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

Mai baitas, nu mai vorbi rpostii, ca iubirea reciproca EXISTA!

Suntem milioane de oameni care ne iubim reciproc partnerii de viata si traim o viata fericita si longevva alaturi de ei/ele.

Iar vorbesti din prostie si frustare.
mai taci din gura ca nu ai habar ce spui!

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Nu o sa fie niciodată iubire reciproca din ambele parti fiindcă cine iubește mai mult e mult mai respins de cel de lângă

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

Total gresit, mentalitatea ta de misogin sadea.

Intotdeauna cand exista iubire reciproca relatia rezista o vesnicie!

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Rezista fiindcă ori nu are de ales unul dintre ei, că n-a mai avut relație de mult sau niciodată și a găsit o femeie care sa-l iubească, sau invers. Eu în 21 ani nu am întâlnit o fată care să mă iubească sau sa fie îndrăgostită de mine, dacă eu am placut-o. M-au plăcut câteva dar eu nu le-am plăcut.Deci e imposibil să fie atracție din ambele parti

| dullcat a răspuns:

Pot fi 100 de motive.La tine se intelege care sunt.

| johnnny123 a răspuns:

Este trist că nici măcar nu realizezi ce mentalitate de doi bani ai. Dacă ai realiza, atunci ai avea măcar o șansă să corectezi lucrurile.

Dar din moment ce ești convins că iubirea și respectul reciproc nu există, nu ai absolut nicio șansă să-ți găsești pe cineva.

Și poate că așa este cel mai bine, pentru că chiar dacă (printr-un miracol) ți-ai găsi vreodată o parteneră, ai face-o să se simtă mizerabil.

| VoidEternal a răspuns:

Dude, renunta. Ai o mentalitate de iti vine sa-ti tragi palme. Cu gandirea asta niciodata nu va sta de bunavoie o femeie cu tine. Lasa dracului pusul de intrebari pe TPU, pune mana pe o carte, invata ceva despre oameni, viata, psihologie, dinamica sociala.

La nivelul la care esti acum ai ZERO sanse sa gasesti pe cineva.

| anonim3248 a răspuns:

Fetele frumoase vor studenți.

| Robert2526 a răspuns:

Pai si cuplurile existente cum s-au format? Da se intampla sa nu te placa fata pe care o placi..asta e, se intampla des, e adevarat dar e datoria ta sa incerci mai des.

Ca sfat general asa..se intampla des chestia asta atunci cand oamenii sunt prea directi si prea insistenti. Nu stiu, dar pare cazul tau, nu esti capabil sa dai subtil de inteles unei fete ca o placi si esti foarte grabit in actiunile tale

| VrRos780 explică (pentru Robert2526):

Dacă as da subtil ca o plac sau nu as da subtil nu tot se înțelege? Nu tot la o relație și *** se ajunge.Nu înțeleg femeile astea

| Robert2526 a răspuns (pentru VrRos780):

Tot acolo se ajunge...dar e plicisitor sa fie asa foarte direct si sa iti zica asa imediat ca te place.

Nu zice nimeni sa astepti o eternitate, dar incearca sa fii mai original. Probabil abordarea ta este una gresita de nu iti prea merge