| Osana254 a întrebat:

De ce doare atât de rău o despărțire? mai ales ca nu a fost o relatie tocmai roz...
Au trecut ani de zile de la despărțire, a revenit dar eu deja am familia mea.Nu vreau sa îmi reamintesc toate momentele alea, nici frumoase nici urate dar mereu trebuie sa apară ceva sa mi le reamintească și de data asta a apărut el in persoana.
Voi cum faceți sa scăpați de persoanele toxice din viata voastră dar ce totuși va dau încă emoții?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eviti orice contact cu ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca te incapatanezi sa nu accepti realitatea, facand o obsesie din ceva ce nu a meritat si s-a terminat.

Cand vei intelege acest lucru, vei accepta si abia atunci vei putea trece mai usor peste acea despartire.

Trecutul nu se mai poate schimba, indiferent ce ai face, asadar lasa obsesia si incearca sa-ti traiesti PREZENTUL si sa-ti faci planuri de viitor, ca sa poti trai frumos, si cine stie, poate-ti gasesti pe altcineva.

Toti facem greseli in tinerete, dar invatam din ele si nu le mai repetam, ca sa nu suferim inutil.

Persoanele toxice trebuiesc evitate cu orice pret: blocat contactele cu ei, evitat anturajele unde merg si ei, evitat intalnirile sau formurile ori site-urile de socilizare unde sunt si ei.

Viata merge inainte si chiar este mai frumoasa si mai linistita, cand dispar acesti "toxici" din viata ta.