| yuly_6695 a întrebat:

DE CE DRAGOSTEA DOARE?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Dragostea doare pentru ca orice lucru frumos pe lumea asta se face cu un putin efort, cu o doza de suferinta; de multe ori suferi de dor, alteori suferi ca nu poti sa te exprimi cum ai vrea, sau partenerul nu-ti vorbeste pe limbajul tau, suferi ca nu e intotdeauna peroana iubita langa tine, suferi ca poti fi interpretat gresit, dar dragostea e nobila, merita sa te sacrifici in numele ei.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Face parte din maturizare. La un moment dat, dragostea adevarata n-o sa mai doara.

| fabiola a răspuns:

Dragostea in sine nu doare, ranile ei poate!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Degeaba.

Cine nu iubeste nu poate fi invins. CioraN

| moonY a răspuns:

Pentru ca in dragoste e nevoie de 2.
daca iubeste doar unul ...atunci doare. dar va trece.

| anonim a răspuns:

Dragostea e spinul, nu-l simti cand intra, dar te doare cand il smulgi cu sila.

| SeargentFrost a răspuns:

Doare, ca orice lucru frumos asa cum a spus @Anna si as vrea sa specific ca dragostea ne impartasita e cea mai dureroasa. crying Si mie mi s-a intamplat, e ceva frumos dar care se reface greu pentru ca o dragoste adevarata nu raneste doar inima ci si sufletul iar atunci cand sufletul e ranit omul se schimba, eu am simtit-o pe pielea me crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca te loveste unde stie ea ca e mai dureros...adik la inimasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o sa imi dau seama vreodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca iti fura o jumatate din inima ta si nu ti-o mai da inapoi. apoi trebuie sa gasesti o alta jumatate, dar care nu se va potrivi perfect unde au cazut ciuoburile.
Mai pe scurt. iubesti si astepti sa fi iubit. dar daca nu ti se impartaseste.cauti iubirea pe altundeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu doare.Doar iub doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.asta ma tot intreb de mult timp. dar nu am gasit ink raspunsul:
| sometimes i believe. i think too much and love too little...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea este la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cred ca pentru fete doare mai tare decat la baieti deoarece fetele se implik mai mult decat baieti si pun mai mult suflet pe langa ei care se gandesc numai la distreactie si isi bat joc vorbesc din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ummm... nu exista diferente intre baieti si fete. Dragostea doare la fel in ambele cazuri. si de fapt nu dragostea doare. doare indiferenta cu, care te trateaza. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare? de unde ati luat-o si pe asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cind vezi iubirea linga tine ia-o mai incet n-o lua repede ca nu stii cit de repede se va termina si vei suferi zi si noapte nu lasa-ti pe oricine sa va fringa inima prefaceti-va ca nu va doare ca el/ea sa nu te vada ca suferi din cauza unor nimicuri ca s-a jucat cu inima ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare pentru ca te consumi pui suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare cu draci :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragosyea doare pentru ca pui sufelt si inima in relatia ta cu dansul sau dans

| love_7813 a răspuns:

Eu iubesc si nu sunt fericitasadnu stiu cum sa fac ma dor certurile pe care le am cu prietenul meu as vrea sa o termin dar nu stiu cum? nu pot...il iubesc dar nu stiu ce fel de iubire este astasad

| Kazzaq a răspuns:

Dragostea doare doar daca te indragostesti de cine nu trebuie. Dragostea doare datorita minciunii si inshelatoriei partenerului. Doare pentru ca tot ce astepti este sa ti se raspunda cu aceleasi sentimente si de cele mai multe ori te arzi si te dai cu capul de pereti. Apoi urmeaza ganduri negre, durere, lacrimi pana intr'un final cand toate trec facandu'te doar mai aprig, mai puternic si poate mai rece. Intr'adevar dragostea dintr'o singura directie doare la fel de tare pentru fete cat si pentru baieti. Eu am iubit si am suferit, iubesc din nou... dar totusi inca o mai port in suflet pe cea care mi-a facut cicatrici acolo...adanc in interiorul meu. Cred ca nu o sa incetez sa o iubesc pana cand voi muri. Va fi secretul meu, pe care il voi lua in mormant cu mine. Unii nu au noroc. Cam asta' i realitatea doare si iar doare pana gasesti pe cineva potrivit tie. Acel petec pentru sacul tau. Totusi din punctul meu de vedere iubim cu adevarat o singura data in viata, iar persoana respectiva nu o putem uita pana la sfarsitul zilelor, uneori aceasta nefiind una si aceeasi cu cea cu care ne impartim viata pana la urma.

| deny_8985 a răspuns:

Dragostea nu doare, ci ranile ei dor ingrozitor! am trecut prin multe si stiu ce inseamna