| Alexia_7883 a întrebat:

De ce dragostea doare atat de tare si lasa atatea intrebari fara raspuns?

12 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Pentru ca e un sentiment ftcomplex, dragoste nu doare ea a fost creata sa ne faca ferikiti dar de cele mai mt ori cineva are d suferit pentru ca dragostea nu poate fi perfecta. banuiesc ca suferi si eu stiu cum e doare tare dar nu poti sa faci nimic doara sa lasi timpl sa treaca si sa speri ca totul va fi bine...
AI GRIJA D TN!

| Hmmmm a răspuns:

Pentru ca dragostea in sine este un sentiment care nu poate fi explicat cu ajutorul cuvintelor. cel putin nu asa cum se simte, nu poate fi explicat si exprimat in totalitate.
dragostea doare pentru ca este un sentiment profund.de fapt doare faptul ca ne-am atasat de acea persoana pe care o pierdem. dragostea in mare parte reprezinta atasament.si atunci cand pleaca mama ta sau pierzi o prietena doare, nu? doar ca doare altfel, dar doare din acelasi motiv.suntem atasate de acele persoane si suntem constiente ca ne vor lipsi si vom avea nevoie de ei.
de fapt nu sunt intrebari fara raspuns. iubirea nu lasa in urma asa ceva.lasa in urma durere si dezamagire, dar intrebari fara raspuns in nici un caz.fiecare intrebare are un raspuns, doar ca unele raspunsuri sunt prea dureroase pentru a fi acceptate si preferam sa credem ca nu sunt adevarate.la unele intrebari nu stim sigur care este raspunsul, apare nesiguranta, dar asta nu inseamna ca este o intrebare fara raspuns.fiecare intrebare are un raspuns, doar ca noi, trebuie sa avem destul curaj sa acceptam acel raspuns oricat ar durea.

| fabiola a răspuns:

Deja cand doare esti in faza dragostei care mai devreme sau mai tarziu apune! Intrebarile fara raspuns depind de tine si nu de dragoste! Nu exista dragoste daca nu exista comunicare fizica si sufleteasca!

| Crisu a răspuns:

Pt. asta a fost creata, pana la urma sti vorba "Dragostea e cel mai frumos lucru, dar e sora cu moartea"? ei bine, aceasta vorba arata cat sufera lumea din dragoste. Dragostea e ceva din care nu ai ce sa intelegi, nu ai ce sa explici. E un sentiment asa, care de multe ori te poate insela, dar e inexplicabil.

| gigiro a răspuns:

Sunt mult prea multe de zis despre acest subiect, dar daca " stai stramb si gandesti drept"- cum spunea profesoara mea de romana, vei vedea ca nu dragostea e de vina, ci OMUL. El este principalul vinovat! Asta, pentru ca exista atata diversitate. Nici nu ar fi frumos altfel. Dar, poate intelegi acum, ca, dragostea trebuie sa treaca putin si prin cap, nu numai... Mai tarziu o sa treaca si prin stomac.

| Razvan a răspuns:

Nu numai dragostea.In general cam tot ce loveste sufletul doare:indiferenta si mai ales cuvintele.Eu ma intreb si probabil am sa ma intreb mereu:de ce ranesc atat de mult cuvintele? Cunosc oameni care daca le zici ca nu vor reusi sa intre la facultatea x sunt in stare sa nu mai dea de frica nu iau si se fac de ras.Ma inchin cand ii vad cat de slabi suntraised eyebrowsPlacerea cea mai mare e sa contrazici cuvintele prin fapte
Revenind.Intrebari fara raspuns sunt pentru ca sunt noi lasi.Sa zicem ca te desparti de unul pe care il iubesti.Nu e normal sa purtati o discutie in care sa lamuriti totul? Eu nu m-as ridica de la masa pana nu ar fi complet lamurita

| Just a kid a răspuns:

Onutzu ai perfecta dreptate cand zici ca trebuie vorbit si lamurit, dar unii dintr-un motiv sau altul, prefera sa lase totul balta si sa plece.DE CE? numai ei stiu, poate fi lasitate, poate fi nesimtire, nepasare, orice.eu totusi ma intreb DE CE SE MAI INTORC? ca sa aiba de unde pleca iar? sau, de ce zicem si facem anumite lucruri si pe urma ne cerem scuze? n-ar fi mai simplu sa gandim de 2 ori inainte? de ce cand ne indragostim ne schimbam asa de tare? si nu gandim mai intai sa facem ceva, ajungem de multe ori sa ne umilim intuil...

| Zenithf a răspuns:

Pentru ca ne-am indepartat de Dumnezeu, si pentru ca o relatie pentru noi inseamna altceva decat ceea ce a fost lasat de El pe pamant.

| Libelle a răspuns:

Cel mai probabil ca si asta sa fie una din intrebarile fara raspuns.

| Razvan a răspuns:

Nu e adevarat. Un om curajos, un om cu care ti-ai impartit viata x luni nu o sterge ca ultimul las. Din lipsa explicatilor cad oamenii in depresii pentru ca isi atribuie o vina care nu e a lor.Cand o relatie se termina nu are vina El sa Ea au vina amandoi. Poate am eu o mentalitate gresita, dar prefer sa sufar in mine decat sa il jignesc pe cel care a fost candva langa mine.Simplul fapt ca mi-a adus un zambet valoreaza mai mult decat orice.De sa intinez aceste amintiri frumoase."Am doar 17 si mai pot duce in spate"Corectwinking

| NickiMinaj a răspuns:

Pai niciodata nu suntem pregatiti pentru ea, nu stiu ce, cat, cum sa dam si ce vrem sa primim. Nu stim sa o procesam. Oricum e greu de acceptat sentimentul asta. E ca si cu fericirea. Nimeni nu e fericit, dar toata lumea ar vrea. E pur si simplu mai mult decat poate duce un om happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Alexia si mi-e mi s-a intamplat acelasi lucru, tot ce ai de facut e sa treci mai departe la un alt nivel mai ridicat, daca baiatul nu te mai iubeste PIERDERE-A LUI NU A TA, trateaza-l cu indiferenta si vei vede-a ca in ce-l mai scurt timp cu putin te va dori inapoi, dar nu-ti pot garanta asta, dar tu sa-ti pastrezi capul sus mereu, mai ales cand dai de greu!