| yoyosimi a întrebat:

De ce dragostea este oarba? De ce trebuie sa ne indragostit mereu de persoane nepotrivite?straight face imi raspunde si mie cineva la aceste intrebarisad

Răspuns Câştigător
| innocent_9644 a răspuns:

Nu are rost sa privesti lucrurile asa, pentru ca daca ince[i sa te saturi de suferinta, te saturi sa iubesti... SI nu e bine.
E normal ca dragostea sa fie asa, doar n.ai vrea ca viata sa fie doar roz!
Scapi de o iubire (asa a fost sa fie, a fost un motiv pentru care s. a intampalt asta, accepta situatia), ajungi la alta...
Asta e ciclul, pana ajungi la una singura, care se poate sa ramana.
Nu mai gandi asa negativist, pentru ca nu are rostoh go on.
Spune. ti doar ca vei terce peste, pentru ca oricat te.ai chinui nu poti face nimic in legatura cu asta.

5 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Cand ne indragostim noi vdm doar calitatile pers respective happy Daia dragostea este oarba pentru ca nu vdm dincolo de aparente! Aparentele sunt inselatoare de cele mai multe ori happy!

| Monica a răspuns:

Pentru ca in momentul in care ne indragostim, vedem lucrurile altfel!
Nu ne gandim la consecinte.Suntem coplesiti/morti dupa persoana respectiva si uitam absolut tot ce ar trebui sa retinem.
E fara sens.Asa se intampla de cele mai multe ori, iar pe urma avem de suferit!
Asa este dragostea!

| yoyosimi explică:

De ce trebuie sa ne indragostim mereu de o persoana la care nu putem observa defectele si ne indragostim din prima?

| Razvan a răspuns:

Suntem facuti pentru iubire
Zic eu Toma Necredinciosullaughing
Dar ma uit in jurul meu si asta vad:iubire.Da.Mascata dupa cuvinte sau traita in realitate.Adevarata sau la "caterinca"
N-am vazut pana acum oameni care sa scape de iubire
Si de suferinta adiacenta
Pachetul e completwinking

| Pedala a răspuns:

De ce esti proasta? Cand afli raspunsul la intrebarea asta iti poti raspunde singura, serios, fara pic de misto.